Opava: Výtvarnice Lucie Sabev/ova povede zájemce „Na hranu komplexity“

07.11.2019 14:05

Galerie Obecního domu na Ostrožné ulici hostí od 10. října do 24. listopadu výstavu s názvem Na hraně komplexity ostravské výtvarnice Lucie Sabev/ové, která se věnuje malířství a sochařství. Opavská kulturní organizace (OKO) připravila na 14. 11. komentovanou prohlídku, které se ujme autorka děl.

Opava: Výtvarnice Lucie Sabev/ova povede zájemce „Na hranu komplexity“
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

„Moderní díla autorky Lucie Sabev skvěle doplňují letošní řadu výstav originálních autorů v prostorách Opavské kulturní organizace. Mimo jiné si letos návštěvníci mohli prohlédnout například drátěné plastiky Veroniky Psotkové s názvem Doma, díla Marka Pražáka Polarity/Náhledy vnitřních světů nebo tvorbu Věry Vybíralové Nepřehlédnutelní,“ říká Marcela Mrózková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace. „Výstavy se snažíme koncipovat tak, aby byly co nejvíce působivé a oslovily široké spektrum návštěvníků. Přidanou hodnotou jsou pak samozřejmě komentované prohlídky se samotnými autory děl,“ dodává Marcela Mrózková Heříková.

Svoje interpretace světa Lucie Sabev/ova zachycuje většinou na velkoformátových plátnech a při vytváření trojrozměrných objektů experimentuje s netradičními materiály. Oboru se věnuje od roku 2005. Její práce jsou součástí tuzemských i zahraničních soukromých sbírek, i interiérů butikového hotelu  na Srí Lance. 

Komentovaná prohlídka výstavy Na hraně komplexity startuje ve čtvrtek 14. 11. v  17:00 hodin v Galerii Obecního domu a vstupné je zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Zprovoznění dopravního terminálu

7:35 Prostějov: Zprovoznění dopravního terminálu

Dnem 19. 12. 2019 bude pro autobusovou dopravu zprovozněn dopravní a přestupní terminál Floriánské …