Ostrava: Hodnotíme rok od zavedení opatření proti nákaze

11.03.2021 13:55

Ve středu 10. 3. 2021 proběhlo v Logistickém centru Ostrava další testování zaměstnanců firmy SMOLO CZ na nemoc COVID-19. Z 50 provedených odběrů nebyl ani jeden pozitivní. Testování probíhá souběžné s hodnocením roku od přijetí opatření proti šíření nákazy.

Ostrava: Hodnotíme rok od zavedení opatření proti nákaze
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

„Díky důsledným opatřením zavedeným ve společnosti ihned v březnu loňského roku jsme v rámci ostravské pobočky nezaznamenali ani jeden přenos mezi zaměstnanci. Dosavadní výsledky potvrzují, že ve firmě se chováme zodpovědně a snažíme se sebe a své kolegy chránit před nákazou. To znamená, že se můžeme na pracovišti cítit bezpečně, přestože rok trvající omezení a opatření jsou určitě únavná,“ hodnotí jednatel společnosti SMOLO CZ David Melichar.

Skupina SMOLO přijala už v březnu loňského roku přísná opatření, aby zamezila přenosu nákazy mezi zaměstnanci. Náklady na proticovidová opatření v rámci nákupu osobních ochranných prostředků, dezinfekce společných prostor a kabin aut, pronájem vybavených buněk na převlékárny a šatny, přišly skupinu na zhruba půl milionů korun.

„Kromě klasických opatření jsme rozdělili řidiče a popeláře do skupin, a upravili harmonogram tak, aby jednotlivé čety vůbec nepřišly navzájem do styku,“ doplňuje David Melichar.

Skupina SMOLO CZ má na starosti nejen odpadové hospodářství obcí na Ostravsku a Opavsku a na Třinecku, ale také průmyslové odpady. Provozuje dotřiďovací linky, sběrné dvory a skládku odpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava přivítá na náměstí Lukáše Krpálka

17:59 Jihlava přivítá na náměstí Lukáše Krpálka

Ve čtvrtek 5. srpna od 15:00 do 16:00 hodin bude jihlavské Masarykovo náměstí patřit Lukáši Krpálkov…