Ostrava: Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici ve městě

10.07.2020 14:05 | Zprávy
autor: PV

Skupina Veolia dál rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Po dvou rychlonabíjecích stanicích v Praze postavila společnost první takovou v Ostravě. Bude sloužit široké veřejnosti a standardní automobil nabije do 60 minut. V blízké době Veolia umístí dalších 15 stanic po celém Česku.

Ostrava: Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici ve městě
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto

„Zprovoznění další nabíjecí stanice je přirozeným a důležitým krokem skupiny Veolia směrem k zelené energetice. Sami využíváme elektromobily a chceme tento udržitelnější způsob dopravy rozvíjet. Postupně budeme přidávat další instalace, abychom zajistili komfort přibývajícím uživatelům elektromobilů,“ vysvětluje Jakub Tobola, obchodní ředitel společnosti Veolia Energie ČR.

Nová rychlonabíjecí stanice stojí ve Slezské Ostravě u sídla pojišťovny RBP, v blízkosti fotbalového stadionu Bazaly a ZOO. Má výkon 50 kW a standardní nabíjení zvládne za 30 až 60 minut. Komunikuje kompletně v češtině a přijímá běžné platební karty. Její čistý funkcionalistický design navrhla přední česká designérka Anna Marešová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…