Pardubice: Červeňák by měl být do pěti let revitalizován

10.05.2022 8:38 | Tisková zpráva

Rada města schválila projektový záměr revitalizace území Červeňáku. Projektovou dokumentaci chce mít město hotovou do konce příštího roku.

Pardubice: Červeňák by měl být do pěti let revitalizován
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Samotná obnova území Červeňáku, jejímž cílem je posílení ochrany a zachování přírody, biologické rozmanitosti a zelené infrastruktury v Pardubicích, by pak měla začít v polovině roku 2024.

„Realizace bude podle prozatímních odhadů stát asi 60 milionů korun. Obnovu území Červeňáku jsme připraveni financovat z vlastních zdrojů s možnou dotací z evropských fondů, jak prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí, tak Integrovaného regionálního operačního programu,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal.

Záměrem města je celková komplexní revitalizace lokality Červeňák s ohledem na jeho přírodní, kulturní a historické hodnoty a význam v systému sídelní a krajinné zeleně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha: Nová ubytovna ve Stodůlkách nabídne 44 ubytovacích jednotek

22:09 Praha: Nová ubytovna ve Stodůlkách nabídne 44 ubytovacích jednotek

Praha pokračuje v systematickém posilování sociální podpory pro obyvatele v tíživé situaci.