Pardubice ocenily nejúspěšnější žáky a studenty za uplynulý školní rok

13.11.2015 11:16 | Zprávy
autor: PV

Společenský sál radnice tento týden na chvíli patřil tradičnímu předávání ocenění nejúspěšnějším žákům a studentům z pardubických škol. Ceny si odnesli především ti, kteří se umístili na předních místech vědomostních soutěží a v olympiádách, jejichž vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Město ale vyhlásilo i jednu cenu Fair play.

Pardubice ocenily nejúspěšnější žáky a studenty za uplynulý školní rok
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Jsem nadšený, že je v pardubických školách taková spousta nadaných a ke vzdělávání nadšených mladých studentů i žáků a že tu máme ředitele a učitele, kteří svým svěřencům umožňují se do soutěží a olympiád zapojovat,“ nešetřil chválou v souvislosti se slavnostním aktem primátor Pardubic Martin Charvát, podle něhož je zásadní i to, jaký přístup mají ve vzdělávání svých potomků rodiče. „Podpora a motivace dětí k učení je základem každého jejich úspěchu, proto děkuji všem, kteří svým dětem vštěpují od mala důležitost vzdělávání, které je tak moc podstatné pro jejich budoucí život,“ dodal primátor Martin Charvát.

Radnice věnovala pamětní list 54 středoškolákům a 42 žákům základních škol, kteří dostali zároveň peněžní odměnu v celkové výši 100 tisíc korun. „Jenom v základních školách máme téměř deset tisíc žáků. Ocenili jsme tedy skutečně jen ty největší talenty na matematiku, fyziku či chemii, ale i talenty z uměleckých oborů, kteří úspěšně reprezentují naše město. Samotný talent nestačí, je třeba s ním pracovat a rozvíjet ho. Věřím, že toto ocenění a drobná odměna pro úspěšné žáky bude motivací do další práce a stanou se opravdovými profesionály ve svých oborech. Zároveň věřím, že i po studiích v Pardubicích zůstanou, založí tu rodiny, spojí s nimi i pracovní život a podporu městu v budoucnu vrátí,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký. Upřesnil, že výše odměny, kterou ocenění dostali, se pohybovala od 500 do 3400 korun dle počtu umístění a prestiží daných soutěží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…