Pardubice provedly kontrolu azbestu v mateřských a základních školách

17.02.2012 6:30 | Zprávy

Magistrát města Pardubic provedl na začátku tohoto roku rozsáhlou kontrolu všech mateřských a základních škol na možný výskyt azbestu. Kontrola prokázala přítomnost azbestu ve stavebních materiálech ve dvou mateřských a třech základních školách.

Pardubice provedly kontrolu azbestu v mateřských a základních školách
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Musíme ale všechny rodiče uklidnit. V žádném zjištěném případě není ohroženo zdraví a bezpečnost dětí ani učitelů. Ve třech zařízeních, MŠ Češkova, ZŠ Závodu Míru a ZŠ Erno Košťála, byl azbest zjištěn v konstrukcích odpadů. Odpady jsou ve všech případech zapláštěné a zakryté. Rozhodně se nepředpokládá, že by mělo dojít k manipulaci s odpady formou řezání nebo vrtání a tím i k uvolnění azbestu do ovzduší,“ vysvětluje náměstek primátorky Martin Bílek.

 Stavební úpravy si vyžádá zjištění azbestu ve vnějším opláštění části budovy ZŠ Studánka. „Ještě v tomto roce by zde mělo dojít k výměně venkovního opláštění. Přítomnost azbestu ve stavebních materiálech, na základě dřívějších stavebních úprav, předpokládáme i v MŠ Raisova. Jeho výskyt ovšem bude ještě muset být v dalším kroku prověřen sondou,“ říká vedoucí oddělení investic a technické správy Jan Chvojka.

 Průzkum možnosti výskytu azbestu v konstrukcích provedl pardubický Magistrát na základě informací médií z konce minulého roku, kdy byl azbest zjištěný v některých školských zařízeních v České republice.

 Miroslav Janovský
 tiskový úsek

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pardubice.eu

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

22:42 Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

Třída Míru je po celý rok místem ruchu a pohybu. Ve čtvrtek 28. srpna 2025 od 17 do 22 hodin se ale …