Pelhřimov: Seniorům se bude na Zámečku žít zase o něco lépe

3. 7. 2017 21:03

Dům s pečovatelskou službou Zámeček na Dolnokubínské ulici v Pelhřimově nabízí svým uživatelům od úterý 27. června lepší a příjemnější prostředí.

Pelhřimov: Seniorům se bude na Zámečku žít zase o něco lépe
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Právě v tento den byly totiž slavnostně otevřeny prostory hygienického zázemí pro klienty, místnost pro pečovatelky včetně sociálního zařízení a společenská místnost, které prodělaly důkladnou rekonstrukci. Ta trvala přibližně dva a půl měsíce a náklady činily zhruba 1 650 000 korun s DPH.

Tato oprava ale není jedinou změnou k lepšímu, kterou letos Zámeček absolvuje. Jak uvedli v úterý při slavnostním otevření nových prostor místostarosta Pelhřimova Josef Koch a  ředitelka Domova pro seniory Pelhřimov (DpsP) Petra Kratochvílová, celková investice, s kterou se letos počítá v souvislosti s opravami v DPS Zámeček, činí zhruba 6 miliónů. V tom je zahrnuta kromě už zmíněné rekonstrukce ještě oprava kotelny, která proběhla už dříve, a dále plánovaná výměna oken.

Místostarosta Josef Koch dále ocenil, že senioři se v Zámečku rádi scházejí a aktivně tráví  svůj volný čas. Pochválil vstřícnost města, které vnímá potřeby seniorů a přikládá velkou důležitost investičním akcím v objektech, jako je právě Zámeček nebo domov pro seniory. „Mám radost, že se podařilo tuto akci zrealizovat v takovéto kvalitě a že se k ní přistoupilo opravdu „zgruntu“ a důsledně. Že se pouze neopravovalo, ale vytvořily se i nové a větší prostory. Přeji vám, aby se vám tady líbilo a abyste z těch prostor měli radost,“ řekl místostarosta, který na závěr poděkoval přítomným zástupcům hospodářského, investičního i sociálního odboru MěÚ Pelhřimov, ředitelce DpsP a všem, kteří se na realizaci celé akce podíleli. K poděkování městu Pelhřimov se připojila i ředitelka DpsP Petra Kratochvílová. „Můžu říci ze zkušenosti, že málokteré město srovnatelné velikosti má tak širokou nabídku sociálních služeb jako Pelhřimov. Pelhřimov je na špici v Kraji Vysočina v tom, kolik dává peněz na sociální služby,“ uvedla.

Setkání, kterého se účastnilo kromě zmíněných zástupců města Pelhřimova a pracovnic  Zámečku několik desítek klientů pečovatelské služby a členové Klubu důchodců, pak pokračovalo tancem a zábavou při hudbě „Zámecké kapely“ a občerstvením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky

21:23 Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky

Zvláště v zimním období jsou její přínosy nenahraditelné. V současné době vykonává dobrovolnou veře…