Pelhřimov: Většina lidí zůstala v teple a sledovala online přenos

02.12.2021 19:31 | Tisková zpráva

Obyvatelé města si o první adventní neděli mohli vychutnat obřad rozsvícení vánočního stromu na náměstí a zapálení první svíčky na adventním věnci. Bohužel nárůst počtu nakažených nemocí covid-19 a s tím související omezující opatření donutily akci uspořádat bez účasti veřejnosti. Lidé mohli program sledovat prostřednictvím facebookového profilu Pelhřimák.

Pelhřimov: Většina lidí zůstala v teple a sledovala online přenos
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

V úvodu pozdravil všechny, kdo tuto událost sledovali, místostarosta města Josef Koch, který popřál všem, aby prožili adventní čas v klidu, bez shonu a pokud možno se svými milovanými. „Při této příležitosti bych chtěl poděkovat technickým službám, které se podílely na výzdobě náměstí i blízkých ulic. Dává nám to příležitost se při večerní procházce podívat, jak je naše město krásně vyzdobeno,“ sdělil.

Dále se pak věnoval času adventu, který označil za příležitost. „Máme příležitost být otevřenější ke svým přátelům a také k potřebným. Máme možnost otevřít svá srdce,“ uvedl.

Na řeč místostarosty následně navázal řeckokatolický kněz Jaroslav Maxmilián Kašparů. Předtím, než zapálil první svíci na adventním věnci, apeloval na návrat k opravdovým hodnotám. „Vánoce mají nejen svůj rám, ale také mají obsah. Adventem vstupujeme do času, který nemá být jen honičkou, starostmi a uspěchaností. Naopak to má být čas, kdy se dotkneme hlubokého smyslu Vánoc. Máme se ponořit na hlubinu hodnot, které Vánoce po dva tisíce roků přinášejí,“ apeloval a na závěr dodal: „Přeji vám požehnaný vánoční čas a také požehnané Vánoce vašim rodinám.“

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14305 lidí

I když na Masarykově náměstí nebyl naplánovaný žádný program, někteří lidé ke stromečku dorazili. Nechyběli především ti nejmenší. „S babičkou jsme vzali pejska a šli jsme na procházku,“ vysvětlil devítiletý Honzík. Kouzlem rozsvíceného stromu se opájela teprve šestiletá Sofinka. „Strom je nádherný, moc se mi líbí.“

Většina lidí ale zůstala v teple svých domovů a sledovala online přenos. Podle čísel o něj zájem nebyl vůbec malý. „Přenos se zařadil mezi nejúspěšnější, které jsme ve skupině Pelhřimák letos měli. Během prvních čtyřiadvaceti hodin si ho pustilo přes 1700 lidí,“ sdělil Michal Strnad z Kulturních zařízení města Pelhřimova, které přenos zajišťovaly.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Horácká multifunkční aréna má těsně před výběrem dodavatele stavby

19:09 Jihlava: Horácká multifunkční aréna má těsně před výběrem dodavatele stavby

Pracovní skupina pro výstavbu HMA upravila projekt, aby si vytvořila rezervu pro možný nárůst náklad…