Písek: Horkovod musí být hotov do roku 2020, proto se pracuje na více místech

16.04.2019 9:16 | Zprávy
autor: PV

Za únikovou hru označila s nadsázkou na facebooku současnou dopravní situaci v Písku jedna diskutující. Přepravovat se po městě autem nebude ani v příštích dnech úplně bez problémů. Zvláště v dopravních špičkách.

Písek: Horkovod musí být hotov do roku 2020, proto se pracuje na více místech
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Z toho důvodu jsme několikrát v souvislosti s uzavírkami řidiče upozorňovali, aby v případě, že nutně nemusí, do dotčených lokalit vůbec nevjížděli,“ říká vedoucí odboru dopravy Michal Kovařík.

V současnosti je úplně uzavřena část Nádražní ulice a částečně uzavřena ulice Kollárova, obě v souvislosti se stavební akcí Teplárny Písek „Přechod parovodu na horkovod“. Z jiného důvodu, a to rekonstrukce, je zcela uzavřena sjezdová rampa z mostu v Burketově ulici na silnici I/20.  V tomto případě jde o státní investici, tedy akci Ředitelství silnic a dálnic, kterou jako příslušný správní orgán povolil Krajský úřad Jihočeského kraje a souběh této akce s dalšími město nemohlo ovlivnit, protože i značená objížďka je vedena po silnicích I. třídy mimo město.  Další dopravní omezení řidiče potkají na Mírovém náměstí a přilehlých ulicích (stavba horkovodu) a u písecké nemocnice (revitalizace ulice Karla Čapka).

„Velké problémy máme s neukázněností až arogancí některých řidičů,“ říká velitel městských strážníků Jaroslav Rapant. „Vjíždění do křižovatek na červenou a jejich následné zablokování je téměř na denním pořádku, a to i přesto, že jsme upravili intervaly pro světla na semaforech tak, aby nevznikaly dlouhé kolony. Nerespektování dopravního značení a určených objízdných tras řešíme prakticky neustále. Přitom obyčejným dodržováním pravidel by se dopravní situace pro všechny řidiče podstatně zjednodušila.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…