Písek: Na Mírovém náměstí se budou kácet nemocné stromy

10.02.2020 11:43 | Zprávy
autor: PV

Ve dnech od 10. do 14. února bude v parku na Mírovém náměstí pokáceno celkem devět stromů. Půjde o tři lípy, čtyři javory, borovici a modřín.

Písek: Na Mírovém náměstí se budou kácet nemocné stromy
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Došlo u nich k výraznému zhoršení zdravotního stavu, a proto po vyhodnocení jejich funkčního a estetického významu bylo rozhodnuto o pokácení těchto stromů,“ vysvětluje Michal Maňhal z odboru životního prostředí. Špatný stav uvedených dřevin potvrdil dendrolog Petr Kunce z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, který posuzoval rovněž vitalitu a stabilitu stromů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Velezrada

Já rozhodně nesouhlasím s tím, aby se EU změnila ve federaci, ale to, že prezident řekne svůj názor, že by ji preferoval, přeci není žádná velezrada. To nemůže říci svobodně svůj názor? Nebo on snad pro přeměnu podniká nějaká kroky, které mi unikly?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Žáci píseckých základních škol zdolávali nástrahy branné soutěže

7:27 Písek: Žáci píseckých základních škol zdolávali nástrahy branné soutěže

Střelba ze vzduchovky, překonání řeky na raftu nebo teoretické znalosti z oblasti požární prevence č…