Radnice předpokládá, že práce začnou na přelomu letošního jara/léta, v první etapě zahrnou rozsáhlou rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. V areálu vzniknou moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovny, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost a další. Nebude chybět nová in-linová dráha, nová malá tělocvična, parkoviště, fotbalové hřiště a podobně.
„Jsem přesvědčen, že tímto splníme přání mnoha Plzeňanů, zejména občanů z Lochotína a Bolevce, kteří po rekonstrukci Prokopávky volají už dlouho. Po skončení prací budou mít k dispozici skutečně moderní sportovně-relaxační areál,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, projekt má na starost Odbor správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.
Podle prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého bude proměna areálu a budov v něm komplexní. „V ubytovně A zrekonstruujeme všechna tři podlaží. V prvním zrevitalizujeme restaurační zařízení včetně zázemí restaurace, bude tam recepce, kancelář a technické zázemí. Ve druhém budou pokoje, každý s vlastním sociálním zázemím a dále prostory pro wellness a masáže. Ve třetím budou pouze pokoje s vlastním sociálním zázemím. Druhé a třetí podlaží bude vybaveno společnou kuchyňkou a sklady prádla. Budova dostane výtah,“ přiblížil Roman Zarzycký.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

