Plzeň: Odborníci na městskou veřejnou dopravu se sešli v Parkhotelu

09.04.2019 15:36 | Zprávy
autor: PV

Role veřejné dopravy v budoucím rozvoji měst je klíčovým tématem dvoudenní mezinárodní odborné konference Chytrá a zdravá doprava ve městech, která v úterý 9. dubna odstartovala v plzeňském Parkhotelu. Sdílet své zkušenosti, diskutovat s kolegy a načerpat inspiraci přijelo na již pátý ročník akce přes 400 účastníků ze 17 států Evropy i mimo ni.

Plzeň: Odborníci na městskou veřejnou dopravu se sešli v Parkhotelu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Primátor Martin Baxa na úvod konference informoval účastníky, že městská veřejná doprava v Plzni je na vysoké úrovni, ať už se týká hustoty linek, frekvence spojů, kvality vozového parku či celkového systému její organizace. Uvedl, že na druhé straně spotřebovává 20 až 25 procent provozních výdajů města, a vzhledem k očekávaným možným poklesům daňových příjmů může její financování v budoucnu přinést problémy. Připomněl, že jednou z dalších záležitostí, které Plzeň musí řešit, je revize parkovacího systému. Město se podle něj bude zabývat i novými výzvami ve veřejné dopravě, jako jsou například témata elektromobility, alternativních zdrojů energie či rozšíření cyklodopravy.

„Sešli se tady odborníci z různých evropských měst, v nichž tyto problémy znají a v některých řešeních jsou určitě před námi. Proto je tato konference pro nás významnou inspirací, jak tyto nelehké problémy řešit,“ dodal primátor. Konference se za město zúčastnili také první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP Roman Zarzycký, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule a radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

10:44 Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

Město Jindřichův Hradec připravuje nový Strategický plán rozvoje města pro období 2026–2035, který u…