Plzeň: Parkovací stání v centru města získala netradiční využití

29.09.2012 7:26 | Zprávy
autor: plzen.eu

Zcela netradiční využití získala v pátek 21. září parkovací stání přibližně na deseti místech v centru města. Místo zaparkovaných aut se z nich stala příjemná zákoutí určená k relaxaci.

Plzeň: Parkovací stání v centru města získala netradiční využití
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Za cenu obvyklou za parkování v dané lokalitě bylo možné si přímo na silnici otevřít například malou kavárnu. O zajímavé atmosféře se v průběhu odpoledne přišel do ulic kolem náměstí Republiky přesvědčit i primátor Martin Baxa.

Cílem celosvětové akce s názvem Park(ing) Day je oživení veřejného prostoru netradičním způsobem. První Park(ing) Day se uskutečnil v roce 2005 v San Francisku. Od té doby se akce rozšířila i do mnoha evropských měst. V minulých letech se z parkovacích míst nejrůznějších evropských metropolí staly například knihovna, odpočinková dílna, galerie, zeleninová zahrádka, konaly se tu taneční kurzy, recitace básní a mnoho dalšího.

„Hlavní myšlenkou akce je oživit veřejný prostor města a vytvořit tak pulsující a přátelské prostředí pro jeho obyvatele. V neposlední řadě si projekt klade za cíl vyvolat veřejnou diskuzi o využití veřejného prostoru a o konkrétních občanských tématech“, osvětluje jeden z iniciátorů akce Petr Šimon z týmu Plzeň 2015.

Akci pořádá občanské sdružení Město k světu ve spolupráci s projektem Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Alkohol

Alkohol je metla lidstva. Vy mluvíte o jeho omezení pro nezletilé. Jak ho pro ně chcete ještě víc omezit? Bohužel já myslím, že by měl být omezen i pro dospělé. Proč ho koupíte všude? Proč je na něj vysílána reklama? Co ho i víc zdanit jako je to třeba u tabáku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

10:44 Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

Město Jindřichův Hradec připravuje nový Strategický plán rozvoje města pro období 2026–2035, který u…