Plzeň: Stezka u Třemošenského rybníka bude uzavřena do konce října

13.08.2019 13:59

Od 19. srpna do 31. října 2019 bude úplně uzavřena stezka pro pěší a cyklisty v Plaské ulici v Plzni. Jde o úsek mezi odbočkou k Třemošenskému rybníku a odbočkou ke Kamennému rybníku. Po dobu uzavírky je k dispozici náhradní trasa. Stezka bude uzavřena kvůli výstavbě silnice I/27 Třemošenský rybník – Orlík.

Plzeň: Stezka u Třemošenského rybníka bude uzavřena do konce října
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Cyklisté i chodci mohou využít trasu kolem Třemošenského rybníka, okolo rybníku Nováček a dále pak po hrázi Šídlovského rybníka směrem ke Kamennému rybníku a poté po jeho hrázi.

Výstavba silnice začala koncem června letošního roku, dokončena má být v říjnu příštího roku. Frekventovaná dvouproudá silnice se v délce 1,6 kilometru rozšíří o další dva pruhy. Rozšířením komunikace se má zvýšit bezpečnost a plynulost provozu ve směru z Plzně na Žatec a Most.

V souvislosti s touto stavbou město Plzeň buduje novou 130 metrů dlouhou lávku pro pěší a cyklisty, jež překlene hlavní tah i železniční trať do Žatce. Lávka umožní bezpečné přecházení silnice od Kamenného rybníku směrem k arboretu Sofronka a Seneckému rybníku. Město také vybuduje veřejné osvětlení podél cesty od zastávky železnice Plzeň – Bolevec směrem k lávce. Za lávku i osvětlení zaplatí Plzeň zhruba 25 milionů korun včetně DPH, lávka by měla začít sloužit nejpozději do léta 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

21:23 Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

Podzimní pošmourno už nám šlape na paty, proti špatné náladě jsou tu každoroční Brněnské dny pro zdr…