Plzeň: Trojka letošní novoroční ohňostroj nezruší

30.12.2023 11:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Třetí plzeňský městský obvod se rozhodl, že tradiční novoroční ohňostroj nezruší. K oslavám konce roku bez ohňostrojů vyzval města a obce ve středu 27. prosince ministr vnitra Vít Rakušan v souvislosti s tragickou událostí na pražské filozofické fakultě. Lidé si ale podle vedení centrálního obvodu zaslouží oslavit vstup do nového roku tak, jak jsou zvyklí. Na bezpečnost budou jako obvykle dohlížet policejní bezpečnostní složky.

Plzeň: Trojka letošní novoroční ohňostroj nezruší
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

„Co se stalo, je obrovská lidská tragédie, jejíž oběti jsme v Plzni veřejně uctili minutou ticha, zrušením kulturního programu na vánočních trzích a vyvěšením černých vlajek. Novoroční ohňostroj jsme se rozhodli ale nerušit, jsme přesvědčeni, že bychom tím jen nahrávali šílencům, kteří takové činy páchají, protože šíření strachu a „blbé nálady“ je přesně to, co chtějí způsobit. V neposlední řadě je ohňostroj jedna z mála věcí, která lidem v rámci negativních zpráv, které se na ně pořád valí, může pomoci zvednout náladu při vstupu do nového roku. Výzvu ministra Rakušana vnímám jako populistický výrok, který rozděluje společnost a zároveň tím dostává do nelehké situace nás starosty s tím, že se dá vykládat, že ten starosta, který ohňostroj nezruší, dostatečně nesoucítí s obětmi a jejich rodinami. V každém případě máme zajištěn tišší ohňostroj, který je nejen šetrnější k životnímu prostředí a domácím mazlíčkům, ale zároveň ho v kontextu tragické události, která nás všechny zasáhla, vnímám jako určitý kompromis,“ řekl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Začíná nový grantový program Zelené střechy

16:46 Plzeň: Začíná nový grantový program Zelené střechy

Od června 2026 se otevírá možnost získat podporu z nového grantového programu Zelené střechy Plzně, …