Praha 2 žádá důslednou koordinaci stavebních prací

15.03.2019 9:15

V budově radnice Prahy 2 se konalo pracovní setkání správců inženýrských sítí, jež inicioval místostarosta Prahy 2 Jan Korseska. Ten chce do budoucna co nejvíce předcházet opakovaně rozkopaným ulicím, „záplatovaným“ chodníkům a dalším věcem, jež zbytečně znepříjemňují život obyvatelům Prahy 2. Schůzky se účastnily desítky zástupců různých firem, přišli také představitelé magistrátu či Technické správy komunikací.

Praha 2 žádá důslednou koordinaci stavebních prací
Foto: Praha2.cz
Popisek: Praha 2

Místostarosta Jan Korseska objasnil, že svolal tuto schůzku proto, aby Praha 2 nedoplácela na neschopnost jednotlivých subjektů domluvit se na koordinaci stavebních a výkopových prací. „Tuto koordinaci by měl sice řídit magistrát a já pevně věřím, že se mu to v nynějším volebním období bude dařit více, než v předchozích letech. Přesto bych sám rád věděl, co městskou část čeká,“ uvedl Korseska. Požádal proto přítomné zástupce poskytovatelů elektřiny, plynu, vody, telefonního a webového připojení, ale i Dopravního podniku hl. m. Prahy, aby nastínili plány svých společností pro příštích pět let. Jednotliví řečníci se shodli na tom, že by také vyšší koordinaci prací uvítali.

„Na příkladu Vinohradské třídy je jasně vidět, že by se jen při troše snahy dala různá omezení zkrátit až o několik let,“ podotkl Korseska. Dodal, že radnici Prahy 2 vadí i následný stav chodníků. „Rád bych předcházel opakovaným výkopům a vrstveným asfaltovým záplatám tím, že by se spojilo více síťařů, udělali postupně potřebné práce a závěrem se složili na trvalou úpravu chodníku. Městská část, ale věřím, že i TSK, by pak dodaly potřebné finance tak, abychom namísto vytlučených a přemrzlých asfaltů měli chodníky s krásnou mozaikovou dlažbou,“ řekl místostarosta Prahy 2.

Další pracovní schůzku svolá dle potřeby, rozhodně však hodlá pokračovat v nastaveném trendu tak, aby byli obyvatelé i podnikatelé Prahy 2 zasaženi potřebnými stavebními pracemi co nejméně a co nejkratší dobu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Most: Přeshraniční partnerství pomáhá i před Vánocemi

9:41 Most: Přeshraniční partnerství pomáhá i před Vánocemi

V rámci přeshraničních kontaktů se Základní školou Vévody Heinricha z partnerského Marienbergu obdrž…