Praha 5: Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna

09.05.2022 9:15 | Tisková zpráva

Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil v úterý 3. května v Komunitním centru Prádelna výstavu obrazů Petry Lanžhotské "Papírová krajina".

Praha 5: Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit s malířkou Petrou Lanžhotskou zahájili vernisáž výstavy Cesty v KC Prádelna

Dlouho připravovaná a kvůli pandemií odložená výstava v Galerii Prádelna při stejnojmenném komunitním centru v Holečkově ulici v květnu představuje tvorbu Petry Lanžhotské. Jednotícím motivem jejich obrazů jsou cesty - lesem, krajinou, zahradami, podél vodních ploch. Výstavu můžete zhlédnout do 31. května 2022.

Pradědeček Petry Lanžhotské byl akademický malíř Karel Fišera, který se učil u Aloise Kalvody, a ona tak rozhodně nezapře svůj vztah k umění. Navštěvovala malířské kurzy v Atelieru Kaštan u Jitky Hilské a také soukromé lekce u Alexandra Pavlova, kde se naučila techniky hyperrealistického portrétu, lazury, techniku starých mistrů nebo suchého štětce.

Kromě toho ráda zkouší rozličné postupy a techniky - tužka, pastel, perokresba, rozlévaná tuš, olej, akryl, akvarel. Na každé oceňuje něco jiného, ale nejvíc jí k srdci přirostly olej a akvarel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha: Nová ubytovna ve Stodůlkách nabídne 44 ubytovacích jednotek

22:09 Praha: Nová ubytovna ve Stodůlkách nabídne 44 ubytovacích jednotek

Praha pokračuje v systematickém posilování sociální podpory pro obyvatele v tíživé situaci.