Praha: Primátor zahájil festival proti totalitě a násilí MENE TEKEL

20.02.2012 20:12 | Zprávy

Od dnešního dne se v Praze koná již šestý ročník mezinárodního festivalu MENE TEKEL, který je zaměřen na boj proti totalitě, násilí a pro paměť národa. Slavnostní zahájení se uskutečnilo v kostele sv. Mikuláše za účasti primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody, který nad festivalem převzal záštitu.

Praha: Primátor zahájil festival proti totalitě a násilí MENE TEKEL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

„Festival MENE TEKEL  byl zařazen mezi padesát nejúspěšnějších kulturních událostí v našem hlavním městě. Vědomí jeho vzrůstající prestiže působí jistě povzbudivě, připomínat zločiny různých totalit je třeba, ale zároveň nesmíme  zapomínat na to, co se děje v našem nejbližším okolí, právě tady a teď, čemu jsou vystaveny současné evropské demokracie. Těší mne proto, že letošní festival svým programem ještě rozšířil svou působnost od připomínek československého setkávání s totalitou směrem k širšímu kontextu,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Vydejte se na naučnou procházku k mokřadům

22:42 Jihlava: Vydejte se na naučnou procházku k mokřadům

Zdravé město Jihlava a Český svaz ochránců přírody zvou všechny milovníky přírody na naučnou procház…