Rating Třebíče patří k nejlepším v republice

17.09.2012 14:14 | Zprávy
autor: trebic.cz

Rating. Anglické slovo, jehož význam nemusí být každému z nás zcela jasný. Převedeno do běžné řeči, jedná se o hodnocení toho, jak dobře nebo špatně hospodaří firma, město nebo jiná instituce. Je dobré vědět, že město Třebíč si v ratingu stojí velmi dobře.

Rating Třebíče patří k nejlepším v republice
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Internetový server IHNED.cz publikoval nedávno zajímavé informace. „Z českých měst má nejlepší rating Praha, agentura Moody´s ji hodnotí známkou A1. O stupeň horší hodnocení má Brno (A2). Moody´s v Česku uděluje rating jedenácti městům, konkurenční S&P čtyřem. Celkem sedm měst má od agentury Moody´s druhý nejvyšší národní rating Aa1.cz. Zjednodušeně lze říci, že tato města mají jen o stupeň horší hodnocení než Česko nebo Praha. Tedy česká města jsou brána jako spolehliví plátci úvěrů a dalších závazků. Mezi sedm měst, které mají druhý nejvyšší možný národní rating, patří zejména menší okresní města – Klatovy, Beroun, Příbram, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Prostějov a Uherské Hradiště. O stupeň horší rating má Liberec. Nejhorší rating má Olomouc, agentura S&P ji hodnotí známkou A-. Žádné město tak nemá hodnocení začínající písmenem B, natož aby bylo ve spekulativním pásmu, tedy v situaci, kdy by se banky a investoři měli danému subjektu vyhnout,“ napsal Milan Mikulka na serveru IHNED.cz.

Výborné ratingové hodnocení města si pochvaluje místostarosta Pavel Pacal, který má na radnici ve své kompetenci finance: „Jsme rádi, že nám ratingová agentura potvrdila dobré hospodaření. Je to ocenění dlouhodobé práce všech odborů městského úřadu. Samozřejmě to bereme také jako závazek do budoucna. Stabilní rozpočet města chceme držet i nadále.“
 
Ivan Přibík
tiskový mluvčí a kronikář města Třebíče

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…