Rožnov pod Radhoštěm rozešle více než šest tisíc složenek na platbu za odpad

14.04.2019 15:55 | Zprávy
autor: PV

Rožnovská radnice začala roznášet složenky na platbu za svoz komunálního odpadu. Částka se za posledních čtrnáct let nezměnila a činí 492,- Kč za osobu a rok. Celkem obdrží složenku téměř čtyři tisíce tzv. společných zástupců (zástupce za rodinu) a dva a půl tisíce individuálních plátců. Radnice očekává příjem ve výši 8 milionů korun.

Rožnov pod Radhoštěm rozešle více než šest tisíc složenek na platbu za odpad
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm

Pravidelná platba za odpad čeká v první polovině roku občany Rožnova. Městský úřad začal prostřednictvím vlastního pošťáka roznášet složenky na platbu za svoz komunálního odpadu za rok 2019. Složenky budou doručovány jednotlivcům i tzv. společným zástupcům, tedy zpravidla zástupci za jednu rodinu a jejich roznos bude trvat necelé dva měsíce (tedy do konce května). Roznáška složenek se provádí po ulicích, tzn. občané v růžných ulicích ji obdrží v různých termínech.

Podle slov vedoucího finančního odboru rožnovského MěÚ Martina Hrnčárka se roční částka za svoz odpadu za posledních čtrnáct let nezměnila a činí 492 korun za osobu a rok. „Samozřejmě je ale uvedená částka u neplatičů navýšena o dlužnou částku za předchozí roky,“ upozornil Martin Hrnčárek. „Pokud se občané rozhodnou platit na pokladně městského úřadu, upozorňuji, že k dispozici jsou pokladny pouze v budově na Letenské ulici (u městské polikliniky) a na hlavní budově MěÚ na Masarykově náměstí. Platit se zde dá hotově nebo bezhotovostně platební kartou. Platba za svoz odpadu se ale podobně jako jiné platby dá bezproblémově řešit mimo jiné také prostřednictvím internetbankingu. Veškeré potřebné údaje jsou vyznačeny na složenkách,“ doplnil Martin Hrnčárek s tím, že občané na doručení složenky vůbec čekat nemusí a zaplatit mohou i před tím, než k nim složenka dorazí, pokud znají údaje např. s předchozí složenky (částka, variabilní symbol, číslo účtu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.