Šumperk: Je jí sto let, čte romány a nepotřebuje žádné léky

10.02.2020 18:16 | Zprávy
autor: PV

Žádný alkohol, pohyb na čerstvém vzduchu, kvalitní strava a čtení románů – to je recept na dlouhověkost Aloisie Heděncové ze Šumperka, která dnes oslavila sté narozeniny.

Šumperk: Je jí sto let, čte romány a nepotřebuje žádné léky
Foto: sumperk.cz
Popisek: Náměstí v Šumperku

K tomuto úctyhodnému jubileu jí dnes přišla poblahopřát šumperská místostarostka Marta Novotná a zástupci Okresní správy sociálního zabezpečení Šumperk. Vedle květin a dárkového balíčku dostala oslavenkyně také nový důchodový výměr, který byl o dva tisíce korun vyšší. „Škoda, že to nepřišlo trochu dřív, dnes už si ty peníze moc neužiju,“ řekla s úsměvem i povzdechem zároveň Aloisie Heděncová.

Oslavenkyně žila celý život v Hosticích, svou obec opustila jen v mládí, kdy jako patnáctiletá odešla do služby. Pracovala jako pomocnice v nejrůznějších rodinách v Bludově, Šumperku i v Sobotíně. Několikrát byla velmi těžce nemocná, ale vždy se dokázala vrátit do života.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Velezrada

Já rozhodně nesouhlasím s tím, aby se EU změnila ve federaci, ale to, že prezident řekne svůj názor, že by ji preferoval, přeci není žádná velezrada. To nemůže říci svobodně svůj názor? Nebo on snad pro přeměnu podniká nějaká kroky, které mi unikly?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Žáci píseckých základních škol zdolávali nástrahy branné soutěže

7:27 Písek: Žáci píseckých základních škol zdolávali nástrahy branné soutěže

Střelba ze vzduchovky, překonání řeky na raftu nebo teoretické znalosti z oblasti požární prevence č…