Zlín: Kamery, čipy, tlačítka, dopravní opatření. Ochrana škol a školek se výrazně zlepšuje

15.07.2016 15:17 | Zprávy
autor: PV

Přímé napojení na městskou policii, čipy pro vstup do budov, kamerové systémy, mnohde vrátní. Děti a zaměstnance v základních a mateřských školách chrání celá řada bezpečnostních opatření. Na další dojde během letních prázdnin.

Zlín: Kamery, čipy, tlačítka, dopravní opatření. Ochrana škol a školek se výrazně zlepšuje
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„K ochraně školáků, předškoláků a našich zaměstnanců přistupujeme opravdu zodpovědně. V této oblasti nelze nic podcenit, zvláště v dnešní době,“ sdělila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí školství patří.

Zpřísněny jsou především vstupy do školských budov. Dveře se na většině škol otevírají pomocí čipů, které mají jen rodiče dětí a zaměstnanci. Vchody na mnoha místech sledují kamery, které přenáší obraz přímo na monitorovací pult městské policie. „Někde již jsou nainstalované, jinde k tomu dojde během prázdnin. Celkem letos počítáme se zapojením 62 kamer,“ upřesnil Milan Smola, vedoucí Odboru školství magistrátu. Dodal, že další desítky kamer nechá město nainstalovat v příštím roce.

Některé školy mají u vstupu také vrátné. V tomto případě šlo o spolupráci s Úřadem práce, která však pravděpodobně na podzim nebude pokračovat. Některá zařízení však zvažují, že vrátné zabezpečí z vlastních prostředků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Vánoční utkání primátora znovu pomohlo dobré věci

20:36 Ústí nad Labem: Vánoční utkání primátora znovu pomohlo dobré věci

Uskutečnil se třetí ročník Vánočního utkání primátora města Ústí nad Labem, ve kterém se tradičně st…