Zlín: Rekonstrukce památníku hrdinů je u konce, město zve na slavnostní odhalení

24.09.2017 6:34 | Zprávy
autor: PV

Necelý půlrok trvající rekonstrukce Památníku obětem 2. světové války v parku Komenského je u konce. Jeho slavnostní odhalení se uskuteční 27. září ve 14:00 hodin a bude spojeno s předáním plaket Péče o válečné hroby.

Zlín: Rekonstrukce památníku hrdinů je u konce, město zve na slavnostní odhalení
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Špatný stav pomníku nad válečným hrobem zapříčinilo jednak působení přírodních vlivů, ale škody způsobili i vandalové a osoby, které – ačkoli se jedná o pietní místo – vstupovaly na zákryt ostatkové části. Na jaře tohoto roku se pomník dočkal plánované komplexní rekonstrukce, která si vyžádala jak stavební, tak restaurátorské práce.

„Stavební část rekonstrukce zahrnovala odstranění původní žulové dlažby a její nahrazení novou dlažbou ve shodném formátu, vyspravení železobetonové desky a provedení hydroizolačního nátěru,“ sdělil vedoucí Odboru realizace investičních akcí Magistrátu města Zlína Leopold Bednařík.

Záchrany architektonických prvků a sochy partyzána se pak ujala restaurátorka Radka Levínská. Podle jejích slov restaurátorské práce zahrnovaly zejména očistu žulových prvků, výměnu roztržených bloků a doplnění chybějícího materiálu umělým kamenem. U povrchu panelů se jmény obětí bylo nezbytné jejich přeleštění a obnova písma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno má zhotovitele pro první družstevní bydlení

11:17 Brno má zhotovitele pro první družstevní bydlení

Společnost STRABAG + SYNER postaví pro Kamenný vrch II. 24 bytových domů s družstevními i nájemními …