„Je škoda, že si neudělalo na diskuzi nad návrhem regulačního plánu lokality Malá Louka čas více lidí,“ konstatoval starosta města Vlastimil Gabrhel. „Jde totiž o strategický dokument, který byl zpracován, aby si město uchovalo vliv na to, co se postaví na místě, které před dvěma desítkami let opustila armáda,“ dodal.
Jde o areál, o nějž v minulosti měly zájem především obchodní společnosti. Vedení města si však nepřeje, aby se tato zajímavá část Znojma zastavěla supermarkety. Ostatně platný územní plán již vymezuje šedesát procent plochy v této lokalitě pro bydlení a třicet pro komerci. Většina pozemků přitom patří městu Znojmu, jen šest tisíc metrů čtverečních z necelých šesti hektarů plochy je v soukromém vlastnictví.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



