Znojmo: V pátek a v sobotu zasáhnou Moravu bouřky

23.05.2014 15:40 | Zprávy

Česky hydrometeorologický ústav vydal varování na velmi silné bouřky, které se jižní Moravou mají prohnat dnes a zítra. Zasáhnout mají i Znojemsko.

Znojmo: V pátek a v sobotu zasáhnou Moravu bouřky
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

V pátek postoupí přes Čechy nad Českomoravskou vrchovinu studená fronta a v sobotu se bude nad naším územím vlnit. V pátek odpoledne se budou v Čechách postupně od západu vytvářet četné bouřky, které budou ojediněle intenzivní s přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (72 km/h).

Nejsilnější bouřky očekáváme odpoledne ve středním pásu Čech, později odpoledne a večer na Vysočině a ve východních Čechách, popř. i na západě Moravy. Bouřková činnost bude v oblastech platnosti výstrahy na vysokém stupni nebezpečí pokračovat i v průběhu noci na sobotu nebo budou bouřky zvolna přecházet v trvalý déšť, který bude k ránu od jihu ustávat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: znojmocity.cz

Bude vámi slibované referendum?

Dobrý den, zdá se, že se s ANO dohodnete na vládě. Platí nebo neplatí, že je vaší podmínkou, abyste se dohodli a vládu podpořili i referendum o setrvání v EU a NATO? Protože Babiš ho odmítá, tak nevím, dohodli jste se nějak nebo jste o to ani neusilovali a není to už pro vás priorita?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Hřbitovy budou na Dušičky připravené, DSZO posílí spoje

22:09 Zlín: Hřbitovy budou na Dušičky připravené, DSZO posílí spoje

Hřbitovy ve správě městské společnosti Pohřebnictví Zlín se chystají na Památku zesnulých. V letošní…