Znojmo: Vedení města chce pro Loucký klášter reprezentativní vstup

28.09.2012 6:33 | Zprávy

Pouze závazné stanovisko památkářů chybí nyní k tomu, aby se mohla začít opravovat fasáda a střecha další části Jízdárny Louckého kláštera ve Znojmě. Radní města Znojma se rozhodli do chátrající jízdárny investovat tak, aby areál získal reprezentativnější charakter. Opravené prostory navíc mohou v budoucnu nabídnout širší využití.

Znojmo: Vedení města chce pro Loucký klášter reprezentativní vstup
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

"Město Znojmo, které je majitelem Louckého kláštera, dbá na to, aby se historický komplex co nejvíce využíval. Nebráníme se rozhodně investicím do oprav. A ty nejsou jen udržovací, ale zlepšují kvalitu služeb, jež v areálu poskytuje město i společnost Znovín, která je nájemcem hlavní části kláštera," potvrzuje znojemský starosta Vlastimil Gabrhel.

„Areál Louckého kláštera nemá dosud odpovídající reprezentativní vstup z Loucké ulice. My tuto skutečnost chceme změnit právě opravou druhé části Jízdárny. V plánu je nová fasáda i oprava plechové krytiny na střeše objektu zhruba v objemu 3 milionů korun,“ konstatoval starosta. Celá zakázka byla řešena v rámci e-aukce. „Malým vítězstvím v rámci této zakázky je, že řádným vysoutěžením vyhrála znojemská firma a tudíž práci dostanou Znojmáci,“ dodal starosta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: znojmocity.cz

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příbram: Letní kino promítá každé prázdninové úterý

16:14 Příbram: Letní kino promítá každé prázdninové úterý

Letní kino zve o prázdninách na zajímavé filmy, promítat bude vždy v úterý. Čeká nás devět filmů a d…