Kovářová (STAN): V rámci státního rozpočtu chceme prosazovat naše priority

04.12.2018 14:34 | Zprávy
autor: PV

Poslanecká sněmovna schválila návrh státního rozpočtu na příští rok s deficitem 40 miliard. Ve středu bude na plénu Poslanecké sněmovny projednávat druhé čtení návrhu státního rozpočtu, ve kterém je možné přesouvat finance mezi jednotlivými kapitolami.

 Kovářová (STAN): V rámci státního rozpočtu chceme prosazovat naše priority
Foto: Archiv VK
Popisek: Věra Kovářová

„S deficitem státního rozpočtu pro rok 2019 nesouhlasíme a vyzýváme vládu, aby udělala vše možné pro návrh vyrovnaných rozpočtů pro další léta. Hospodaření s deficitem v době ekonomického růstu je dlouhodobě neudržitelné a dolehne to na další generace,“ varovala poslankyně Věra Kovářová.

„My budeme v rámci rozpočtu prosazovat naše dlouhodobé priority – rozvoj českého školství, ochranu kulturních památek, modernizaci infrastruktury a boj proti suchu související s udržitelností naší krajiny. V uvedených oblastech má současný návrh rezervy a my budeme prosazovat navýšení prostředků do těchto kapitol,“ dodala Věra Kovářová.

Pozměňovací návrhy hnutí STAN k návrhu státního rozpočtu pro rok 2019:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zloděj křičí "chyťte zloděje!

Je opravdu trefné, že podpisy pod peticí komentujete zrovna vy, když si sám platíte za navýšení lajků, což jste nepopřel ani ve vašem komentáři. Ale k dotazu. Neměl by ten sběr podpisů obecně, hlavně třeba v případě nominace na prezidenta být lépe ošetřen? Plánujete nějaké změny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…