Senátorka Jelínková: Podporujeme ústavní žalobu, prezident nehájí zájmy ČR

27.04.2021 16:57

Prezident Miloš Zeman dlouhodobě znevažuje tajné služby a zostuzuje naši zemi mezi spojenci v zahraničí. Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je proto připraven podpořit ústavní žalobu na prezidenta, která v Senátu vzniká.

 Senátorka Jelínková: Podporujeme ústavní žalobu, prezident nehájí zájmy ČR
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

„Prezident podle mě nehájí zájmy ČR a jsem přesvědčena o tom, že je přímo poškozuje. Teď je to dobře vidět na jeho postojích v kauze Vrbětice,“ vysvětluje pozici klubu jeho předsedkyně Šárka Jelínková. Podle jejích slov zkomplikoval Zeman vyjednávací pozici ČR vůči Rusku a problematické je podle ní i to, že ve svém nedělním projevu sdělil i informace, které měly zůstat utajené.

„Cítím i z reakcí občanů, s nimiž se setkávám, že prostě teď nemůžeme mlčet a musíme poslat jasný signál. S jednáním prezidenta se prostě ztotožnit nemůžu,“ doplnila Jelínková.

„Od prezidenta lidi očekávají, že se bude chovat slušně, že bude hájit zájmy země a jejích občanů. Na tu slušnost kladu velký důraz. Netěší mě, že se musíme vůbec bavit o ústavní žalobě na prezidenta, ale pan prezident nám tady nabíjí munici a my to nemůžeme nechat bez povšimnutí. Je otázkou, zda se vážně nezabývat i úpravou prezidentských kompetencí a pravomocí v Ústavě,“ uzavírá Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Nařízené pokuty ani další soudní jednání nic nevyřeší

7:37 Hejtman Půta: Nařízené pokuty ani další soudní jednání nic nevyřeší

Další jednání mají smysl. Shodli se na tom Češi i Poláci a vyzývají k tomu předsedy vlád