Stanovisko vedení TOP 09 k situaci v Bělorusku

11.08.2020 21:28 | Zprávy
autor: PV

Považujeme za zcela nepřijatelné omezování shromažďovacího práva a odsuzujeme represivní zásahy proti demonstrantům v Bělorusku. Vyzýváme Vládu ČR, aby podpořila svolání mimořádného summitu Evropské unie, který by se situací v Bělorusku zabýval.

 Stanovisko vedení TOP 09 k situaci v Bělorusku
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Je zcela na místě diskutovat o návrhu Německa na znovuzavedení sankcí vůči Bělorusku, ty by měly být co nejkonkrétněji namířené vůči osobám zodpovědným za manipulaci voleb a páchání násilí vůči demonstrantům.

Vzájemné vztahy České republiky a Běloruska se musí opírat o dialog o dodržování lidských práv, demokracie a vlády práva. Pokud tomu bude jinak, nemůžeme Bělorusko dále považovat za důvěryhodného partnera, se kterým je vhodné udržovat bilaterální vztahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak to míníte?

Že se někteří preventivně hrbí? Kdo, před kým a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Co takhle místo Exposie prodat Agrofert?

22:33 Ženíšek (TOP 09): Co takhle místo Exposie prodat Agrofert?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úvahám o prodeji společnosti Exposia.