TOP 09 nepodpoří návrh státního rozpočtu

22.10.2019 14:01

Na právě probíhající schůzi bude Sněmovna projednávat návrh rozpočtu pro příští rok a daňový balíček.

 TOP 09 nepodpoří návrh státního rozpočtu
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

„Vládní strany už šest let neustále snižují odolnost státního rozpočtu proti budoucímu ochlazení ekonomiky nebo krizi. Konstatoval to i Nejvyšší kontrolní úřad. V rozpočtu nejsou peníze na nezbytné systémové změny v penzijním a zdravotním pojištění. Všichni včetně vlády víme, že důchodový systém je udržitelný do roku 2030 a pak se začne propadat do neřešitelné situace. Přestože vláda tvrdí, jak rekordně investuje, v porovnání k HDP investuje méně, než byla investiční aktivita v době krize. Budeme navrhovat přepracování státního rozpočtu s návrhem, aby výdaje i saldo byly o 20 miliard nižší a podíl investičních výdajů vůči celkovým výdajům byl alespoň 10 %,“ řekl Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09.

TOP 09 nesouhlasí ani s návrhem daňového balíčku.

„Daňový balíček, tak jak prošel rozpočtovým výborem Sněmovny, zvyšuje daňovou zátěž občanů, a proto ho TOP 09 nepodpoří. Od začátku říkáme, že pro zvýšení daní zvedneme ruku pouze v případě snížení jiných daní, například zrušení daně z nabytí nemovitosti,“ dodal Miroslav Kalousek.

Sněmovna má opět na programu projednání výročních zpráv České televize.

„V hodnocení svobody tisku se Česká republika dle mezinárodní organizace Reportéři bez hranic propadla za posledních pět let z 13. na 40. místo. To je naprosto alarmující. Zároveň je smutné, že 30 let po Sametové revoluci neboli boji za demokratickou společnost, je jeden z jejich pilířů, a to nezávislost médií, v ohrožení. Ještě smutnější je, že jej ohrožují samotní političtí představitelé, kteří svou neochotou schválit výroční zprávy České televize znevažují činnost veřejnoprávních médií a tím útočí na demokracii,“ uvedla poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

22:33 Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

Komentář na facebookovém profilu k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery