TOP 09 požaduje na schůzi sněmovny informace k preventivním opatřením proti koronaviru

25.02.2020 22:08

Poslanci TOP 09 navrhnou příští týden na schůzi Poslanecké sněmovny v souvislosti s rychlým šířením nového typu koronaviru v Evropě zařazení mimořádného bodu „Informace vlády o preventivních opatřeních proti šíření koronaviru v České republice“.

 TOP 09 požaduje na schůzi sněmovny informace k preventivním opatřením proti koronaviru
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

„Nyní je jisté, že se koronavirus rozšířil po celé Číně a že velmi pravděpodobně nemá Čína situaci pod kontrolou. Situace v Itálii ukazuje jasně na to, že problém má i Evropa. Daleko lépe než hasit požár, je zavést preventivní opatření. A to je úkol vlády a ministerstva zdravotnictví. Prevence musí být vždy o krok napřed. A to v této situaci platí na sto procent,“ řekl Vlastimil Válek, místopředseda TOP 09.

„Chtěli bychom od vlády slyšet, jak je Česká republika připravena na případný boj s koronavirem. V této situaci je klíčová prevence a to znamená, že Česká republika bude muset přijmout případně i razantní opatření. Zařazení mimořádného bodu na schůzi sněmovny chceme proto, že koronavirus se rychle šíří i v Evropě. Nechceme dopustit paniku, ani na tomto tématu sbírat lacině politické body, ale pomoci vládě získat širokou politickou podporu pro kroky nezbytné k ochraně občanů České republiky,“ dodala Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?

8:39 Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?

Komentář na facebookovém profilu k nepravdivým vyjádřením Věry Jourové.