ANO: Hejtman Červíček bere dva platy, přibyl jeden náměstek. Koalice začala „šetřit“

08.11.2020 21:31

Nová desetičlenná koalice Královéhradeckého kraje ukázala hned na prvním jednání zastupitelstva, jak to myslí s šetřením v krajském rozpočtu v době krize. Hejtman Martin Červíček si k platu senátora přidělil i plat hejtmana. Rozsáhlá koalice musela také uspokojit všechny své členy, a tak vzniklo jedno místo náměstka hejtmana v radě navíc.

ANO: Hejtman Červíček bere dva platy, přibyl jeden náměstek. Koalice začala „šetřit“
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Trochu mne překvapuje, že kumulaci funkcí hejtmana Červíčka podpořila za dvě místa v radě i Pirátská strana. Pokud nedokáží dodržet ani tak jednoduchý slib, jako je zamezení kumulace funkcí, nikdo jim nemůže věřit sliby další,“ říká Jaromír Dědeček, který byl dnes za opozici zvolen předsedou Kontrolního výboru zastupitelstva.

„Velmi naopak oceňujeme přístup pana náměstka Pavla Bělobrádka, který se svého krajského platu vzdal. Stejné jednání bych ale očekával i od hejtmana Červíčka,“ říká předseda zastupitelského klubu ANO Petr Koleta. Petr Koleta také navrhoval, aby předseda dopravního výboru zastupitelstva vykonával svojí funkci jako neuvolněný a ušetřené peníze kraj využil pro předsedkyni zdravotního výboru. Ani tento návrh však neprošel.

Zastupitel ANO Miroslav Kodydek je zklamaný, že placená pozice předsedkyně zdravotního výboru neprošla. „Tuto pozici si jako opozice samozřejmě nemůžeme nárokovat, ale zvláště v dnešní době je nutné věnovat se zdravotnictví naplno. A nejen kvůli koronavirové krizi. Čeká nás dostavba nemocnic v Náchodě, stavba nového pavilonu v Jičíně, chirurgických sálů ve Dvoře Králové, je nutné otevřít porodnici v Trutnově. Na tom je potřeba pracovat na plný úvazek,“ dodává Kodydek.

Nový hejtman Červíček přitom stanovil zdravotnictví a zvládnutí epidemie koronaviru za svůj hlavní cíl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

22:24 Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

Pro každého starostu a vedení obce je velkou vzpruhou, když je jméno jejich obce či města představen…