ANO: Opozice zachránila Královéhradecký kraj před majetkovou paralýzou

26.09.2020 11:25

Hnutí ANO na posledním zasedání zastupitelstva Královéhradeckého kraje potvrdilo, že se celé 4 roky v opozici chovalo maximálně konstruktivně. Díky tomu, že opoziční zastupitelé setrvali na zastupitelstvu na rozdíl od koaličních zastupitelů až do konce, bylo reálné hlasovat o všech majetkových bodech.

ANO: Opozice zachránila Královéhradecký kraj před majetkovou paralýzou
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

„Kdyby opozice odešla, nebylo by zastupitelstvo usnášeníschopné. Muselo by se svolat nové zastupitelstvo a rozhodnutí majetkové povahy by byla paralyzována,“ komentoval situaci zastupitel ANO Miroslav Kodydek.

Poslední jednání zastupitelstva provázela zoufale malá účast koaličních zastupitelů. V 15.30 hod. bylo v sále přítomno už jen 17 z celkového počtu 24 koaličních zastupitelů. Díky trpělivosti zastupitelů za hnutí ANO, kteří zůstali na zastupitelstvu až do konce, tak bylo možné hlasovat o zhruba polovině z necelých 190 bodů programu. „Je to samozřejmě vizitka koalice. Voliči by o jejich přístupu měli vědět,“ říká zastupitelka hnutí Ivana Hantschová. Opozice tak vlastně umožnila projednat a schválit všechny majetkové body jako například koupě nebo prodeje pozemků, převody a darování majetku nebo směny pozemků.

Součástí dnešního zastupitelstva byla i snaha koalice prosadit na poslední chvíli v bodě č. 86 stamilionové investiční záměry. Schvalovat na poslední chvíli takové částky těsně před volbami bez dostatečného času na prodiskutování záměrů považuje hnutí ANO od vedení kraje za nezodpovědné. „Rozhodnutí o tak vysokých částkách na poslední chvíli je přinejmenším zvláštní. Chce to delší než pár minut trvající debatu,“,“ vysvětluje postoj za hnutí ANO zastupitel Petr Koleta. O projektech navíc opozice nebyla dostatečně informována. „Investice se nesmějí zastavit, s tím souhlasíme. Volby priorit ale stávajícímu vedení kraje ani stávajícímu zastupitelstvu už nepřísluší,“ říká kandidát na hejtmana za hnutí ANO Jaromír Dědeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

22:31 Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

Komentář na facebookovém profilu k epidemiologické situaci