ANO: Vyzýváme hejtmana Půtu k rezignaci

15.04.2024 16:37 | Tisková zpráva

V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty, se předsednictvo hnutí ANO v Libereckém kraji rozhodlo vyzvat hejtmana Martinu Půtu k okamžité rezignaci. Pokud se tak nestane, budeme usilovat o svolání mimořádného jednání krajského zastupitelstva.

ANO: Vyzýváme hejtmana Půtu k rezignaci
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Hlavním důvodem našeho postoje je, že v případě hejtmana Martina Půty z hnutí Starostové pro Liberecký kraj, které je součástí STAN, se různá vyšetřování, potažmo obvinění a podezření z korupce, objevují opakovaně. V minulém týdnu po nátlaku médií přiznal, že mu příslušníci NCOZ zabavili notebook a mobilní telefon a nepřímo potvrdil i to, že vyšetřování mělo mít souvislost s plánem kraje vybudovat v Ralsku solární elektrárnu.

Zároveň upozorňujeme, že již i v rámci starší korupční kauzy kolem kostela sv. Máří Magdalény v Liberci stojí hejtman Půta dokonce před soudem kvůli podezření z přijetí úplatku, kdy firma Metrostav sama z pozice spolupracujícího obviněného přiznala, že mu úplatek poskytla.

Všechny tyto kauzy politika za hnutí SLK, resp. STAN, poškozují dobré jméno ostatních politiků, kteří v Libereckém kraji, městech a obcích pracují v zájmu občanů.

Jde již o několikátou korupční kauzu, v jejímž rámci se pozornost policie zaměřuje na hejtmana Martina Půtu.

Naše výzva k odstoupení vychází z přesvědčení, že hejtman Libereckého kraje, který čelí tolika podezření, a navíc ještě přiznání uplácejícího z předání úplatku, nepřidává na důvěryhodnosti ostatních politiků v Libereckém kraji.

Věříme, že příslušné orgány všechny minulé i současné kauzy, které se týkají Liberce a Libereckého kraje, rychle prošetří a soudy je dořeší tak, aby ti, kteří se skutečně provinili proti zákonu, byli potrestáni.

V případě, že hejtman očistí své jméno, bude logické, když se vrátí i do své funkce.

Vnímáme zároveň i politický přesah současného dění a doufáme, že se vládní uskupení v čele se STAN nebudou snažit tyto kauzy vymlčet tak, jak se děje v případě STAN a tzv. Dozimetru, ale i jiných kauz vládních uskupení, na které hnutí ANO dlouhodobě upozorňuje.

Zejména představitelé STAN si neberou žádné servítky, pokud padne stín podezření na politiky z jiných politických stran a hnutí. Na místě je tedy otázka, co je v případě jejich souzeného hejtmana, který musel odevzdat telefon a notebook i v další kauze, jinak? Očekáváme proto, že hnutí STAN začne situaci jejich hejtmana v Libereckém kraji neprodleně řešit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Fialova vláda chce z Česka ostrov pracujících starců uprostřed Evropy

23:07 Schillerová (ANO): Fialova vláda chce z Česka ostrov pracujících starců uprostřed Evropy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.