Adam Vojtěch: Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické

10.10.2020 17:46 | Zprávy
autor: PV

Připomenutí na facebookovém profilu Světového dne duševního zdraví

Adam Vojtěch: Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. A to nejen v dnešní složité době, ale pořád. Systém psychiatrické péče u nás zastaral a potřeboval reformu.

Po nástupu do funkce ministra jsem se této oblasti začal intenzivně věnovat. Změnit tak rozsáhlý systém péče není jednoduchý úkol.

Cílem reformy je zvýšit kvalitu péče, omezit hospitalizace a ústavní péče a umožnit pacientům návrat do běžného života. Klíčovým úkolem reformy je také destigmatizace pacientů s duševním onemocněním. Lidé by se neměli bát hovořit o svých duševních strastech a vyhledat pomoc odborníka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Čechy, Morava, Slezsko - Česká republika - Česko?

16:09 Koudelka (Trikolora): Čechy, Morava, Slezsko - Česká republika - Česko?

Česko je pojem, který ústava ani zákony neznají. Nebyl znám ani v historii, kdy se užíval název země…