Adamec (ODS): Chodník pro pěší i kruhový objezd

20.01.2022 6:34 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k plánovaným dopravním stavbám na Trutnovsku.

Adamec (ODS): Chodník pro pěší i kruhový objezd
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Realizaci klíčových dopravních staveb v Trutnově i ty související v úseku s výstavbou dálnice D11 v regionu Trutnovska jsem projednával se zástupci ŘSD ještě v době, kdy jsem zastával post starosty. 

Anketa

Podporujete plošné testování ve firmách?

13%
hlasovalo: 20628 lidí
Průběh a naplňování dohod či další vývoj mě však zajímá i nadále, a proto jsem se zúčastnil dnešního jednání, kdy na radnici do Trutnova přijel o aktuálním stavu i výhledu na další období jednat Marek Novotný, ředitel krajské správy ŘSD .

Domluvili jsme se na vybudování chodníku pro pěší, a tím zpřístupnění komunikace Elektrárenská a také na tom, že ŘSD letos v březnu zahájí výstavbu kruhového objezdu u bývalé porodnice Na Struze.

Na jaře příštího roku bude ŘSD žádat o stavební povolení pro výstavbu úseku dálnice D11 směrem z Trutnova na hranici s Polskem, která by měla započít v roce 2023.  ŘSD také prověří možnosti, jak v rámci harmonogramu stavby zajistit co nejdřívější zprůjezdnění úseku Poříčí-Střítež, a to i kdyby to mělo být dočasně třeba v režimu po jednom pruhu v každém směru dálnice, čímž bychom zmírnili dopravní nápor a odklonili tranzitní dopravu z Polska.

Další důležitou stavbou bude oprava Špitálského mostu. Dodavatel bude vysoutěžen na jaře příštího roku a koncem téhož roku bude stavba zahájena.

Věřím, že realizace všech výše uvedených staveb dopravě v Trutnově výrazně ulehčí a přinese další zkvalitnění života pro jeho obyvatele. Vývoj a možnosti urychlení, zejména výstavby dálničních úseků D11, budu nadále sledovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Strategická skupina funguje od první minuty

2:33 Ministr Rakušan: Strategická skupina funguje od první minuty

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. května 2022 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké s…