Adamec (ODS): Město zřídilo dočasnou noclehárnu. Pomohla šestnácti osobám

08.05.2021 18:41

Trutnovská radnice letos poprvé zřídila dočasnou noclehárnu. Zájemci zde měli k dispozici lůžko, teplou sprchu i drobnou potravinovou pomoc.

Adamec (ODS): Město zřídilo dočasnou noclehárnu. Pomohla šestnácti osobám
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec
reklama

Od 11. ledna do 31. března fungovala v objektu v ulici Na Dvorkách dočasná noclehárna. Trutnovská radnice ji zřídila skrze svou příspěvkovou organizaci Most k životu Trutnov.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22145 lidí

„Chtěli jsme tímto projektem pomoci osobám v nouzi, které v největších mrazech neměli kde přespat. Zároveň tak získali možnost navázat kontakt se sociálními pracovnicemi a nastartovat řešení své obtížné situace,“ popisuje důvody zřízení Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Službu využilo 16 osob. Celkově došlo k 336 přespání. „Šlo například o osobu, která v souvislosti s pandemií ztratila zaměstnání, jehož součástí bylo i ubytování. V noclehárně také strávila noc těhotná žena, které poté byla nabídnuta návazná služba azylového domu. Kvůli silným mrazům využilo službu noclehárny více osob, které obvykle přespávají v improvizovaných obydlích či venku,“ upřesňuje Monika Hillebrandová, ředitelka Mostu k životu Trutnov.

Noclehárna fungovala každý den od 19:00 do 07:00. Uživatelé měli k dispozici lůžko, teplou sprchu, možnost ošacení, praní prádla i drobnou potravinovou pomoc. „Zvažujeme, že noclehárnu zřídíme i pro další zimní období, zhruba od listopadu 2021 do března 2022, protože to je smysluplný projekt, který pomáhá konkrétním lidem. Zároveň je tento koncept výhodný i pro celou společnost, protože čím více času lidé na ulici stráví, tím obtížnější a nákladnější je jejich návrat do běžného života,“ dodává Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže

22:48 Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mláde…