Adamec (ODS): Otevřeli jsme volnočasové centrum za 197 milionů

6. 9. 2019 19:43

Středisko volného času Trutnov se dočkalo nového zázemí. Město nechalo zrekonstruovat areál Na Nivách, který teď bude sloužit více jak 60 zájmovým kroužkům a nejen jim. Investiční akce radnici vyšla na 197 milionů korun.

Adamec (ODS): Otevřeli jsme volnočasové centrum za 197 milionů
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Dlouho očekávaný moment nadešel. V pátek 6. září otevřeli v Trutnově multifunkční volnočasové centrum. Středisko volného času Trutnov se nachází v zrekonstruovaném areálu Na Nivách. „Jde o významné rozšíření nabídky trávení volného času pro naše občany. Rozhodně se tak výrazně zvýší kvalita života ve městě. Přeji si, aby naplnilo představy jak vedení střediska, tak naše, když jsme se před několika lety rozhodli do tak důležité investiční akce jít,“ říká Ivan Adamec starosta města Trutnov.

Rekonstrukce a dostavba SVČ byla zahájena v listopadu 2017. Autorkou projektové studie je Ing. arch. Martina Rosová. Na základě studie pak byla firmou JIKA-CZ, s. r. o., zpracována projektová dokumentace. Ve výběrovém řízení na provedení stavebních prací uspěla firma BAK stavební společnost, a. s. Po roce a půl, tedy letos v květnu, proběhla kolaudace stavby. Město za rekonstrukci zaplatilo 197 milionů korun. „Firmě se i přes vícepráce podařilo dodržet stanovený rozpočet. Veškeré náklady na tento unikátní projekt jsme pokryli z vlastních zdrojů,“ dodává trutnovský starosta.

Celá stavba obsahuje 24 stavebních objektů, např. dětské hřiště, dobrodružné hřiště, venkovní lanový park či multifunkční hřiště. V prostoru hlavní budovy je umístěno zázemí pro jednotlivé zájmové skupiny, např. taneční sál, divadelní sál, keramická dílna, je zde také malá kavárna, tělocvična či lezecké centrum.

„Areál bude sloužit široké veřejnosti. Na své si přijdou jak děti, jež dochází do našich zájmových kroužků, kterých máme v nabídce více než 60, tak i dospělí,“ říká Josef Khol, ředitel SVČ Trutnov. Více informací o provozní době areálu, nabídce služeb a podmínkách pronájmů prostor lze nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý

22:57 Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý

Za účasti prezidenta Miloše Zemana vláda Andreje Babiše v pondělí 16. září 2019 projednala a schváli…