Adamec (ODS): Spolehlivá dodávka energie je na horách velmi důležitá. Rekonstrukci jsme přivítali

09.05.2016 14:47

Do výstavby a rekonstrukce putovalo 7,7 miliard korun, další 0,7 mld. korun směřovalo na opravy. V letošním roce 2016 má společnost v plánu investovat do sítí cca 9 miliard korun. Cílem investic je zajistit kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plnit rostoucí požadavky klientů.

Adamec (ODS): Spolehlivá dodávka energie je na horách velmi důležitá. Rekonstrukci jsme přivítali
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

V loňském roce byla ukončena řada význačných strategických staveb. Jednalo se například o elektrifikaci průmyslové zóny Žatec Triangle nebo průmyslové zóny Tachov, bylo vybudováno protipovodňové opatření u transformovny Litoměřice JIH 110/22 kV, dostavělo se dvojvedení 110 kV v trase Suchdol – Nový Jičín, proběhla rekonstrukce vedení 110 kV na trase Bezděčín – Semily či Poříčí – Boguszow. Právě poslední jmenovaná rekonstrukce současně zajistí plynulou a bezproblémovou dodávku energie v této horské příhraniční oblasti a bude zvýšena i přenosová kapacita vedení vysokého napětí. „Spolehlivá dodávka energie pro obyvatele u nás na horách je velmi důležitá. Rekonstrukci jsme přivítali a doufáme, že i v našich klimatických podmínkách bude energie proudit novým vedením bez problémů,“ doplnil starosta města a poslanec PS PČR Mgr. Ivan Adamec.

Nové transformovny pro posílení výkonu

Dále proběhla rekonstrukce vedení 110 kV Vrchlabí – Nová Paka a v trase Pečky – Nymburk. Energetici také vybudovali nové transformovny k posílení výkonu v daných oblastech, jedná se například o transformovnu 110/22 kV Bavoryně či úpravy v rozvodně v Nošovicích. „Pro zachování zaměstnanosti a prosperity v Moravskoslezském kraji bude v příštích letech důležité, jestli se nám podaří vytvořit podmínky pro příchod nových firem. Jsem rád, že si to energetici uvědomují a realizují velmi odpovědné a promyšlené investice,“ dodal k tomu náměstek moravskoslezského hejtmana pro investice a územní plánování Ivan Strachoň.

Devět miliard korun v roce 2016

Také v letošním roce máme v plánu řadu investičních akcí, které umožní navýšení výkonu v daných oblastech, zajistí kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny. Mezi nejvýznamnější stavby s předpokládaným ukončením v roce 2016 patří například dostavba dvojitého vedení 22 kV na trase Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou. Dále dokončíme obnovu dvojvedení 110 kV na trase Česká Třebová – Kasíkov, posílíme zkratovou odolnost v transformovně Vernéřov, dojde také na rekonstrukci vedení v trasách Čechy Střed – Pečky a Pečky – Kolín západ. Také díky rekonstrukci rozvodny 110 kV Albrechtice bude umožněno připojení dalších zdrojů a rozvoj celé uzlové oblasti Albrechtice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Baxa: Nechci zpřísňovat opatření v kultuře kvůli omikronu

9:15 Ministr Baxa: Nechci zpřísňovat opatření v kultuře kvůli omikronu

Aktuální fungování kulturních institucí v sevření pravidel kolem covidu, legislativní priority i roz…