Alternativa pro Českou republiku: Rada pro vysílání a vláda ohrožují svobodu slova

02.06.2016 11:45

Přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku odsuzuje útoky současné vládní garnitury proti nezávislé televizi Prima. Tyto útoky jsou zjevně vedeny s cílem umlčet nezávislé zpravodajství a jsou součástí dlouhodobé snahy o potlačení svobody projevu v České republice.

Alternativa pro Českou republiku: Rada pro vysílání a vláda ohrožují svobodu slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ovládání od televize

Vyzýváme poslance Martina Kolovratníka (ANO), aby okamžitě rezignoval. Vyzýváme předsedu ANO Andreje Babiše, aby inicioval odvolání poslance Kolovratníka ze všech funkcí, pokud tento sám nerezignuje. Vyhrožování odebráním licence za zařazování nepohodlných informací do zpravodajství nemůže a nesmí být tolerováno.

Útok na svobodu projevu nezávislé televize Prima probíhá za situace, kdy značná část české veřejnosti má výhrady ke způsobu, jakým veřejnoprávní Česká televize informuje o migrační krizi. Roste přesvědčení, že ČT nabízí za povinný poplatek pouze zmanipulované zpravodajství a publicistiku, které nebezpečí spojená s migrační vlnou a islamizací Evropy bagatelizuje. Je absurdní, že za této situace se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá soukromou TV Prima, jež naopak rizika spojená s migrační vlnou před diváky neskrývá.

Rada pro vysílání tak navíc evidentně činí na objednávku vládní garnitury, se kterou je personálně propojená, a za spolupráce s extremistickými neziskovkami, jež jsou také organizačně a finančně napojené na vládu. Pokud se za této situace objevují politické hlasy volající po odebrání licence televizi Prima, je třeba bít na poplach. Vláda a Rada pro vysílání pod záminkou údajné kontroly objektivity a vyváženost ohrožují svobodu slova a likvidují svobodnou žurnalistiku!

Taková mediální rada, která namísto aby hájila zájmy a potřeby občanů, funguje jako služka mocných, je nadbytečnou institucí. Celý systém takového „dohledu“ postrádá jakoukoli logiku a po volbách bude třeba jej změnit.

Za přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku

Petr Hampl
Eva Hrindová
Petr Štěpánek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Je mi smutno z toho, v jak absurdní době žijeme

15:57 Jurečka (KDU-ČSL): Je mi smutno z toho, v jak absurdní době žijeme

Komentář na facebookovém profilu k ocenění komunisty Zdeňka Ondráčka Českým svazem bojovníků za svob…