Ančincová (Piráti), Gazdík (STAN): Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě

27.11.2020 4:21 odp.

Ani po třech měsících od ekologické katastrofy, která se stala na Bečvě, nebyl nalezen viník. Na to se rozhodla reagovat statutární náměstkyně hejtmana ve Zlínském kraji Hana Ančincová (Piráti) a poslanec Petr Gazdík (STAN) vypsáním peněžité odměny člověku (whistleblowerovi), jehož informace povedou k vyřešení případu.

Ančincová (Piráti), Gazdík (STAN): Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě
Foto: pirati.cz
Popisek: Hana Ančincová

100 tisíc korun, které se rozhodli politici ze svých odměn věnovat, mohou přispět k nalezení pachatele, neboť je velmi pravděpodobné, že možní whistlebloweři se bojí promluvit. Výše zmínění se tak rozhodli po opětovném úterním úniku chemikálií do Bečvy.

„Chtěla bych vyzvat případného svědka (whistleblowera), který má informace o původci tohoto neštěstí, aby se nebál kontaktovat policejní orgán, případně nás kontaktoval osobně nebo na e-mail - becvuresimeted@gmail.com. Věřím, že by mu mohl být přidělen rovněž statut utajeného svědka, pokud by k tomu byly splněny podmínky. Cítím jako svoji občanskou povinnost učinit tento krok, který věřím povede k dopadení viníka. Bohužel možný trest pro pachatele považuji za výsměch vzhledem k tomu, jakou spoušť neznámá látka zanechala na několika desítkách kilometrů vodního toku. Apeluji na to, aby se v tomto případě důrazně uplatnila legislativa upravující nakládání s chemikáliemi,” vysvětluje kroky Hana Ančincová.

„Vyšetřování jedné z největších ekologických katastrof už trvá nesmírně dlouho. Zároveň je kolem kauzy celá řada pochybností a nejasných otázek, na které ministr životního prostředí odmítá dát veřejnosti odpovědi. Pak to vzbuzuje oprávněné pocity, že se vše snaží ututlat. Nelíbí se mi, že problémy lidí i krajiny na Zlínsku jsou úředníkům v Praze pořád lhostejné, proto musíme my politici z regionu začít konat a pomoci najít Policii ČR viníka, který je za katastrofu na Bečvě zodpovědný. Kdybychom od toho dali ruce pryč, bude se to opakovat i v budoucnu a my si naši krajinu likvidovat nenecháme,“ doplnil Petr Gazdík.

Hana Ančincová činí kroky v této kauze prakticky od prvního dne, stejně tak i Petr Gazdík se svým expertním týmem celou tuto kauzu studuje. Společně učiněné kroky tak logicky vyplynuly po společné debatě. Ančincová a Gazdík proto spojili své týmy a věří, že se o Bečvě již všichni brzy dozví pravdu a viník bude potrestán.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Městská nájemní agentura je výhodná pro obě strany

20:26 Primátor Hřib: Městská nájemní agentura je výhodná pro obě strany

Komentář na facebookovém profilu k činnosti pražské nájemní agentury