Ančincová (Piráti), Gazdík (STAN): Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě

27.11.2020 16:21

Ani po třech měsících od ekologické katastrofy, která se stala na Bečvě, nebyl nalezen viník. Na to se rozhodla reagovat statutární náměstkyně hejtmana ve Zlínském kraji Hana Ančincová (Piráti) a poslanec Petr Gazdík (STAN) vypsáním peněžité odměny člověku (whistleblowerovi), jehož informace povedou k vyřešení případu.

Ančincová (Piráti), Gazdík (STAN): Sto tisíc za informace, vedoucí k dopadení viníka katastrofy na Bečvě
Foto: pirati.cz
Popisek: Hana Ančincová

100 tisíc korun, které se rozhodli politici ze svých odměn věnovat, mohou přispět k nalezení pachatele, neboť je velmi pravděpodobné, že možní whistlebloweři se bojí promluvit. Výše zmínění se tak rozhodli po opětovném úterním úniku chemikálií do Bečvy.

„Chtěla bych vyzvat případného svědka (whistleblowera), který má informace o původci tohoto neštěstí, aby se nebál kontaktovat policejní orgán, případně nás kontaktoval osobně nebo na e-mail - becvuresimeted@gmail.com. Věřím, že by mu mohl být přidělen rovněž statut utajeného svědka, pokud by k tomu byly splněny podmínky. Cítím jako svoji občanskou povinnost učinit tento krok, který věřím povede k dopadení viníka. Bohužel možný trest pro pachatele považuji za výsměch vzhledem k tomu, jakou spoušť neznámá látka zanechala na několika desítkách kilometrů vodního toku. Apeluji na to, aby se v tomto případě důrazně uplatnila legislativa upravující nakládání s chemikáliemi,” vysvětluje kroky Hana Ančincová.

„Vyšetřování jedné z největších ekologických katastrof už trvá nesmírně dlouho. Zároveň je kolem kauzy celá řada pochybností a nejasných otázek, na které ministr životního prostředí odmítá dát veřejnosti odpovědi. Pak to vzbuzuje oprávněné pocity, že se vše snaží ututlat. Nelíbí se mi, že problémy lidí i krajiny na Zlínsku jsou úředníkům v Praze pořád lhostejné, proto musíme my politici z regionu začít konat a pomoci najít Policii ČR viníka, který je za katastrofu na Bečvě zodpovědný. Kdybychom od toho dali ruce pryč, bude se to opakovat i v budoucnu a my si naši krajinu likvidovat nenecháme,“ doplnil Petr Gazdík.

Hana Ančincová činí kroky v této kauze prakticky od prvního dne, stejně tak i Petr Gazdík se svým expertním týmem celou tuto kauzu studuje. Společně učiněné kroky tak logicky vyplynuly po společné debatě. Ančincová a Gazdík proto spojili své týmy a věří, že se o Bečvě již všichni brzy dozví pravdu a viník bude potrestán.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: „Republika v pohybu“ - 20 cílů pro rozhýbání české ekonomiky a prosperity

20:07 Piráti: „Republika v pohybu“ - 20 cílů pro rozhýbání české ekonomiky a prosperity

Piráti představili spolu s experty plán Republika v pohybu. Jde o ekonomickou mapu, jak rozhýbat čes…