Andrle Sylor (Úsvit): Nenechme se zotročit HDP! Státní svátek má být zavřeno

20.01.2015 13:56

Na pořad schůze Poslanecké sněmovny se dostává Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který bude kromě opozice a koalice štěpit dost možná i napříč spektrem. Já mám však v této otázce naprosto jasno.

Andrle Sylor (Úsvit): Nenechme se zotročit HDP! Státní svátek má být zavřeno
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslanec za hnutí Úsvit-NK Augustin Karel Andrle Sylor.
reklama

Na jednu stranu sice chápu argumenty prodejců, že stát tu 25 let po revoluci není od toho, aby jim diktoval, kdy mají otevřít a zavřít, ale na druhou stranu význam státního svátku byl měl být pro občany České republiky důležitější než salám Herkules v akci.

Neustále slýchám kolem sebe, že Češi nejsou vlastenci, že mají nízké národní uvědomění atp., tak pojďme proto něco učinit. Pojďme, vážení kolegové poslanci, vrátit důstojnost státním svátkům tím, že necháme na těchto pár dní zavřená nákupní centra, že na chvíli nebudeme podporovat konzumní styl života, který nám sice zvedá HDP, ale to přece nemá být alfou omegou lidského života.

Sešel jsem se v pondělí s panem Milanem Šimůnkem, vedoucím východočeského územního pracoviště odborového svazu pracovníků v obchodu, abychom se vzájemně utvrdili v tom, jak je dodržování pracovního klidu v období státních svátků důležité.

Jsem zároveň toho názoru, že by mělo být ve vybraných odvětvích zavřeno i v neděli, jelikož neděle je od slova ne-dělat.

Produktivita práce se za posledních sto let s rozvojem moderních technologií několika násobila, a to co dřív člověk dělal týden, se dá dnes udělat za dva dny. Proto vůbec nechápu, proč tedy mají lidé pracovat v neděli? Nenechte si podsouvat argumenty, že se nám zpomalí ekonomika. Naopak, peníze se přesunou třeba do cestovního ruchu, kultury, sportu a volno-časových aktivit.  Koneckonců I Bůh v neděli odpočíval…   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Smutný den americké historie

6:34 Štěpánek (Trikolóra): Smutný den americké historie

20. leden 2021 bude už navždy smutným dnem americké a světové historie. Do funkce prezidenta Spojený…