Andrle (Úsvit): Den spojení přemyslovské a lucemburské dynastie změnil český stát

27.04.2015 21:30 | Zprávy

Vláda dnes přijala nesouhlasné stanovisko k návrhu poslance Augustina Karla Andrleho Sylora k tomu, aby byl zaveden nový významný den – den spojení přemyslovské a lucemburské dynastie.

Andrle (Úsvit): Den spojení přemyslovské a lucemburské dynastie změnil český stát
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Bývalý poslanec za hnutí Úsvit-NK Augustin Karel Andrle Sylor.

Stalo se tak i přesto, že návrh podepsalo 33 poslanců z koalice i opozice a dokonce i vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman.

Nově by měl být významným dnem 31. srpen jako připomínku události z roku 1310, kdy sňatkem Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny došlo ke spojení přemyslovské a lucemburské panovnické dynastie, což mělo pro České země dalekosáhlé důsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Výhružky

To jste myslel vážně, že za to, že lidé nevítali vaše ministry na festivalu s potleskem a nadšením, zrušíte festivalu dotace? To mi přijde fakt už dost za hranou všeho. To budete dávat dotace, které jsou z peněz nás všech, jen těm, co vám budou pochlebovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hladík (KDU-ČSL): Důležité jsou loajalita a kamarádství

14:07 Hladík (KDU-ČSL): Důležité jsou loajalita a kamarádství

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. července 2026 k zákonu o státních zaměstnancích