Andrt (ČSSD): Prezident Zeman je politický harcovník, který nemá co ztratit

04.03.2015 5:32 | Zprávy
autor: ČSSD

Pan prezident Zeman je svébytnou i svéráznou osobností, kterou si voliči vybrali v přímé volbě i se všemi jeho přednostmi a slabinami. Je to zkušený politický harcovník, jenž nemá de facto co ztratit. Proto si možná občas může dovolit říkat věci naplno, což se některým nelíbí.

Andrt (ČSSD): Prezident Zeman je politický harcovník, který nemá co ztratit
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Prezident Miloš Zeman s chotí na návštěvě Ústeckého kraje

K ústeckému regionu má podle všeho vřelý vztah, což kvitovala řada účastníků jeho poslední návštěvy - přímo to hodnotit nemohu, neboť jsem k těmto jednáním nebyl přizván, ani s panem prezidentem o našem kraji nejednal. Že je zde třeba urychleně řešit otázky spojené s nedokončenou infrastrukturou, nedostatkem pracovních příležitostí, ztráty perspektiv pro mladé a vzdělané lidi, kšeftováním s chudobou, vzrůstající kriminalitou, násilím a nesnášenlivostí ve společnosti apod., je jasné i panu prezidentovi - a je třeba začít bezodkladně konat ať již s prolomením nebo bez prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Totiž hlavní problém devastace ústeckého kraje se z životního prostředí přesunul do oblasti sociální - lidské a vztahové.

Působení pana prezidenta směrem k zahraničí je velmi těžké hodnotit - on upozorňuje na to, co se stejně mezi běžnými lidmi šušká, a sice že jsme se opět stali poskoky mocností, které nás - když bude nejhůř - opět hodí "přes palubu". Čili bychom měli být v těchto mezinárodních vodách velmi obezřetní a maximálně prozíraví. Osobně se domnívám, že bychom měli maximálně těžit z naší strategické geopolitické polohy - a sice být jakýmsi logickým a přirozeným prostředníkem mezi "západem" a "východem", protože k oběma světům máme v různé podobě blízko - ovšem tuto roli jsme zatím pramálo zvládli. Ostatně jen čas ukáže, kdo měl nakonec pravdu, a jaké spojenectví pro nás bude mít fatální důsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…