AntiCovid tým: Dostatek protilátek by měl stát uznávat jako ekvivalent testů či očkování

29.07.2021 20:09

AntiCovid tým koalice SPOLU jako jeden z prvních poukazoval na fakt, že stát neuznává jako ekvivalent testů či očkování také dostatečné hodnoty protilátek, prokázané testem.

AntiCovid tým: Dostatek protilátek by měl stát uznávat jako ekvivalent testů či očkování
Foto: ODS
Popisek: AntiCovid tým

Tato praxe by se měla podle AntiCovid týmu změnit a dostatečná hladina protilátek by měla být dostačujícím důkazem bezinfekčnosti jednotlivce. Změnu navrhl v podobě pozměňovacího návrhu k zákonu o ochraně veřejného zdraví člen AntiCovid týmu a poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský již začátkem července. Dostatečné množství protilátek v Evropě uznává například Rakousko.

“Už několikrát jsme zdůrazňovali, že jedním z nástrojů, jak optimalizovat a zefektivnit boj s covidem, je vyšetření protilátek u našich občanů. Máme tu celou řadu lidí, kteří sice neměli PCR prokázanou nákazu covidem-19, nicméně velmi pravděpodobně nákazu prodělali a mají vysokou hladinu protilátek. Tím pádem jsou tito lidé bezpeční z hlediska možné reinfekce i vůči svým spoluobčanům. V tuto chvíli ale stát s hladinou protilátek nepočítá,“ říká poslanec Vít Kaňkovský.

Vyšetření protilátek IgG tak může výrazně zefektivnit přístup k testování na onemocnění COVID-19, přispět k správnému načasování očkování proti COVID-19 a napomoci k monitoraci efektivity samotného očkování. Tím dojde ke zjednodušení situace nemalé části populace a zároveň se ušetří finanční prostředky z veřejných rozpočtů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Stejnopohlavní svazky nemohou dětem nahradit mužský a ženský vzor

19:37 Okamura (SPD): Stejnopohlavní svazky nemohou dětem nahradit mužský a ženský vzor

Komentář na facebookovém profilu ke snaze prosadit homosexuální manželství.