Babiš (ANO): Já dneska budu obstruovat a jsem na to hrdý

31.01.2025 12:12 | Monitoring
autor: PV

Projev na 127. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. ledna 2025 k zablokování jednání o zvýšení koncesionářských poplatků

Babiš (ANO): Já dneska budu obstruovat a jsem na to hrdý
Foto: Repro YouTube
Popisek: Andrej Babiš

Takže dobré ráno, dámy a pánové a hlavně vážení spoluobčané, jsem rád, že je tady s námi paní místopředsedkyně klubu ODS, paní Decroix, rád vás vidím. (Hluk v sále.). To mám říkat prostřednictvím...

Takže vážení spoluobčané, ještě jednou, zkuste mě teď poslouchat. Minulá schůze skončila tak, že paní místopředsedkyně chtěla dát hlasovat o pauze o přestávce, kterou si SPD chtěla vzít.

Já bych rád se vrátil do minulosti, protože v minulosti vy jste si brali tady pět klubů přestávku dvě hodiny, takže vždycky 10 hodin jste obstruovali, obstruovali. Vy se teďka všichni tváříte, že vlastně tady vznikají nějaké skupiny, které chtějí měnit jednací řád a snažíte se namluvit lidem, že to naše vystupování tady je vlastně něco nezákonného, atd. A snažíte se samozřejmě nás omezit. Proč? No, protože to, co my tady říkáme, já chápu, že se vám neposlouchá dobře. My totiž tady říkáme pravdu, tu tragickou pravdu o působení vaší vlády a vaší pětikoalice. Takže to, že jste se tady snažila nechat hlasovat o té pauze, co požádal ten klub, považuji za neuvěřitelné. A samozřejmě ta média, která vlastně jsou stále ve váš prospěch a už vidíme, jak to všechno funguje po tom, co jste jim dali zase 34 milionů, po tom, co jste dali 24 milionů, takže 58 milionů korun agentuře bývalého člena ODS, tak tady stále to vypadá, že to, co my děláme, je něco nezákonného. Není to nezákonné.

Já dneska budu obstruovat - a jsem na to hrdý - a víte, proč budu obstruovat? Abych zabránil navýšení poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Doufám, vážení spoluobčané, že jste se na mě dívali na CNN Prima News.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…