Babiš (ANO): Lithium? Je naprosto skandální, co tady ČSSD dva týdny před volbami předvádí

06.10.2017 19:25 | Zprávy
autor: PV

Vypadá to, že chtějí ještě rychle shrábnout peníze do stranické kasy. Jak všichni víme, mají velké dluhy.

Babiš (ANO): Lithium? Je naprosto skandální, co tady ČSSD dva týdny před volbami předvádí
Foto: repro ČT
Popisek: Andrej Babiš ve sněmovně

Lithium je POSLEDNÍ surovina, kterou má v rukou stát, a ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Jiří Havlíček udělá to, že podepíše bez souhlasu vlády (!) nebo projednání tak velké věci ve sněmovně memorandum s nějakou australskou firmou, které dáme těžbu lithia v hodnotě DVOU BILIONŮ korun, tedy DVOU TISÍC MILIARD korun?

Lithium by samozřejmě měl těžit státní podnik Diamo a ne nějaká soukromá firma, kterou ani neznáme. V tom memorandu se ČR navíc zavazuje k ochranně investic, což nám může případně prohrát miliardovou arbitráž.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Pojďme umělcům a institucím nabídnout důstojné podmínky

6:14 Ministr Klempíř: Pojďme umělcům a institucím nabídnout důstojné podmínky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kultuře.