Babiš: Pořád jsme ještě ochotní k většinové vládě s někým, kdo to bude myslet vážně

26.11.2017 20:49

Komentář na facebookovém profilu

Babiš: Pořád jsme ještě ochotní k většinové vládě s někým, kdo to bude myslet vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Ahoj lidi, dneska jsem se díval na ČT24 a tam si jeden pán stěžoval, že se prý málo snažím. Nevím, jestli to víte, ale celý týden jsem makal na výběru nových ministrů. Ještě dneska snad dořeším poslední resort: školství. Mám za sebou desítky konzultací a schůzek, abych si byl jistý, že lidé, které představím, budou ze všech možností, co jsem měl, opravdu ti nejlepší. Měli jsme na každý resort víc kandidátů a nebylo lehké vybrat toho správného. Kritéria pro výběr mám jasná: ministr má být hlavně schopný organizátor, mít jasnou vizi, co chce s resortem udělat a musí si umět vybrat ty správné lidi k sobě. Schválně jejich jména nezveřejňuju hned teď. Vím totiž, že je média okamžitě začnou rozebírat a budou se je snažit znemožnit. Našemu hnutí neměřily nikdy stejným metrem jako ostatním stranám.

Ve středu končí éra premiérů tradičních politických stran, pan Sobotka podá demisi. Mohla to být nejúspěšnější vláda od revoluce, kdyby nám naši koaliční partneři nebodli kudlu do zad.

Jak už víte, poslanci zvolili našeho Radka Vondráčka jako předsedu Poslanecké sněmovny, v tajné volbě dostal krásných 135 hlasů. Radek byl v minulém období náš hlavní tank, který prosazoval protikorupční zákony. Že se podařilo zvolit do čela Poslanecké sněmovny právě tohoto člověka, je pro mě symbol nové éry. Nebo aspoň možnosti, že by nová éra mohla začít. Stejně symbolické je, že ho nepodpořila žádná strana tzv. “Demokratického bloku”.

ODS se už několik let chlubí, jak je očištěná od kmotrů, tak jsem pana Fialu vyzval napřímo a chlapsky, ať to dokáže ve vládě a jde s námi makat. Dohromady bychom dali většinu 103 hlasů, sedli bychom a udělali společný program, ve kterém by byly hlavní investice, růst platů, důchodů a jistota, že neporostou daně, naopak, že se některé budou snižovat. Je v téhle zemi někdo, kdo by si to nepřál? Když jsem tuhle výzvu panu Fialovi dal na Facebook, stal se z ní vůbec nejlajkovanější příspěvek za poslední dobu.

Kdyby to ale s ODS nevyšlo, brečet nebudeme. Podle nejnovějšího průzkumu by 44 procent lidí mělo rádo menšinovou vládu, kterou už mám připravenou – pokud se ostatní strany na správě naší země fakt nechtějí podílet.

Takže tak. Ekonomika šlape, ministerstvo financí zveřejnilo zprávu, že jsme dokonce nejlépe hospodařící země Evropské unie, no a na Mikuláše mě pan prezident má jmenovat premiérem a já jsem připravený s menšinovou vládou odborníků, makáme na programovém prohlášení a budeme se snažit přesvědčit poslance, že pokud nám nechtějí vyslovit důvěru, tak ať nás aspoň tolerují. Chceme začít hned pracovat. Státní správa je ve špatném stavu, je přebujelá a neefektivní. Nechci, aby lidi trávili Vánoce s pocitem, že se politici nedomluvili. Ostatní strany můžou kontrolovat, co budou chtít. Pořád jsme ale ještě ochotní k většinové vládě s někým, kdo to bude myslet vážně a s kterým najdeme společný průsečík v programech. Myslím, že víc už jsem ze své strany udělat nemohl.

Tady na Čapáku je krásně, užijte si zbytek neděle a za týden vám zase napíšu.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

23:02 Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

Klasický symptom kapitalismu – české veřejné zdravotnictví kolabuje, finance se vynakládají na zbroj…