Bajer (Soukromníci): Jsem nakonec rád, že nás ČT do debaty nepozvala

15.09.2020 15:27

Lídr kandidátky Trikolóra - Soukromníci reaguje na předvolební debatu o Pardubickém kraji

Bajer (Soukromníci): Jsem nakonec rád, že nás ČT do debaty nepozvala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer

Dramaturgicky i věcně nezvládnutý pořad. Tak hodnotí pondělní předvolební debatu o Pardubickém kraji na České televizi lídr kandidátky Trikolóra - Soukromníci Petr Bajer. Sám nebyl do debaty přizván, protože podle volebního potenciálu má údajně koalice 4,5 procenta možných voličů, což by jí vstup do Zastupitelstva Pardubického kraje neumožnilo. To ale lídr zpochybňuje a považuje výsledky, které se diametrálně liší od šetření jiných agentur, za ovlivňování voleb.

Anketa

Mělo by Česko stavět další bloky jaderných elektráren?

89%
11%
hlasovalo: 8731 lidí

Představitelé koalice Trikolóra - Soukromníci byli podle jejího lídra v první řadě zklamáni tím, podle jakého klíče diskutující Česká televize vybírala. "Po shlédnutí debaty jsem ale nakonec rád, že jsme nebyli pozváni. Z mého pohledu pořad voličům nic nepřinesl, zvolit za dvě ústřední témata pro Pardubický kraj pandemii a sociální služby považuji za nešťastné selhání dramaturgie pořadu. Bylo to nudné, jestli při tom někdo usnul, udělal nejlíp," řekl.

Současná koalice podle Bajera fungovala jako koalice i v pořadu, vzájemně si její zástupci potvrzovali názory a byli na debatu připraveni. Bajer dále uvedl, že bylo evidentní, že by po volbách chtěli zachovat koaliční partneři stávající model vládnutí. "Občas to zajiskřilo mezi hejtmanem Netolickým a jeho největším konkurentem Martinem Kolovratníkem z hnutí ANO, u kterého jsem čekal jako od poslance větší připravenost. Další diskutující byli víceméně v roli komparsistů a jsem zvědav, jak naplní předpoklady volebního potenciálu, které jim přisoudily výzkumné agentury," dodal Petr Bajer, rovněž předseda Strany soukromníků ČR. Co se týče výběru témat, tedy Covid, kterému se věnovalo nejvíce času, a sociální služby, dramaturgie ČT neakcentovala podle Bajera důležitější témata Pardubického kraje. "Chyběla mi tam doprava a ekologie. Kraj není připraven na ukončení skládkování, chybějí spalovny, neřeší se problematika pitné, využití splaškových vod a dešťové vody. Nepadla tam ani otázka turistického ruchu, který by při větší podpoře ulehčil pandemií postiženým oborům," uzavřel lídr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Z trutnovských ulic začnou mizet vraky

14:49 Adamec (ODS): Z trutnovských ulic začnou mizet vraky

Vraky a dlouhodobě odstavená vozidla v ulicích, to je problém, který trápí řadu měst. Městská polici…