Bajer (Soukromníci): Lze vyloučit, že nemají strojvůdci vedlejšáky?

16.07.2020 16:04 | Zprávy
autor: PV

Za železničními nehodami je podle Soukromníků nejen únava strojvůdců, ale nekoncepčnost na ministerstvu dopravy.

Bajer (Soukromníci): Lze vyloučit, že nemají strojvůdci vedlejšáky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer

Za selhání nejen osobní, ale i selhání na vládní úrovni považuje tragédie na železnicích v posledních dnech předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. "Těch nehod je hodně a už to není náhoda. Něco musí být špatně. Netečou peníze do zabezpečovacích systémů, ale hlavně chybí kontrola. Existuje spousta nařízení, ale ta nejsou schopná zajistit, aby strojvůdce neměl za sebou ještě směnu u privátní dopravní firmy," upozorňuje předseda Soukromníků, který se postavil do čela společné krajské kandidátky s Trikolórou v Pardubickém kraji.

Petr Bajer dodává, že pokud strojvedoucí zaměstnavateli nepřizná, že si odsloužil směnu u konkurenčního dopravce, tak ten se to ani nedozví. "Nechci drábování, ale šlo by to zjistit třeba prostřednictvím sociálky, protože odvodymusejí být jasné každý měsíc," alarmuje. Jak dodává, je mu líto jak zraněných a jejich rodin z řad cestujících, tak i tragických následků u pracovníků státní železnice. "V porovnání s profesionálními řidiči na silnicích mi tu chybí větší systém kontroly. Například řidiči kamionů mají pravidelné nepřekročitelné směny, pravidelné povinné přestávky, pravidelné pauzy na spánek. To vše se tvrdě vymáhá a tvrdě sankcionuje nezávislými orgány, u železničářů tomu tak ale nejspíš není," domnívá se předseda Soukromníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …